środa, 31 stycznia 2024 12:09

Znamy nową dyrektor DPS-u w Łyszkowicach

Autor Patryk Trzaska
Znamy nową dyrektor DPS-u w Łyszkowicach

Znamy nową dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Łyszkowicach w powiecie proszowickim. Zostanie nią Aneta Wójcik-Orchowicz, która zastąpi na tym stanowisku odchodząca na emeryturę Agnieszkę Trelę.

Dom Pomocy Społecznej im. Adama Chmielowskiego w Łyszkowicach jest placówką prowadzoną dla 145 osób przewlekle chorych psychicznych.

Jest on przeznaczony do zapewniania opieki osobom wymagającym całodobowej opieki z powodu choroby, niepełnosprawności, bądź niemogących samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu. Osoby takie umieszczane są w Domu na podstawie decyzji wydanej przez Starostę Powiatu Proszowickiego.

Dotychczas na czele łyszkowickiego DPS-u stała Agnieszka Trela, jednak w lutym odejdzie ona na zasłużoną emeryturę. W rozpisanym konkursie wystartowały dwie osoby, jednak jedna z nich została odrzucona ze względów na braki formalne. Z tego powodu jedyna formalną kandydatką została Aneta Wójcik-Orchowicz. Została ona pozytywnie zaopiniowana, a następnie oficjalnie wygrała konkurs na stanowisko dyrektora.

Aneta Wójcik-Orchowicz zacznie pełnić swoje obowiązki już w lutym.

fot. DPS Łyszkowice

Proszowice - najnowsze informacje

Rozrywka