niedziela, 15 września 2019 05:07

Związek Żołnierzy NSZ zaprasza na Mszę za Ojczyznę i piknik

Autor Mirosław Haładyj
Związek Żołnierzy NSZ zaprasza na Mszę za Ojczyznę i piknik

W niedzielę 15 września o godz. 12:00 na Hali Malinowej zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę. Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa “Nila” w Krakowie oraz Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych zapraszają do wzięcia udziału w uroczystościach.

Tegorocznym hasłem przewodnim spotkania i Mszy Świętej na Hali Malinowej jest "Wiara Ojczyzna Rodzina". Po Eucharystii organizatorzy serdecznie zapraszają na piknik rodzinny podczas, którego nie zabraknie poczęstunku oraz wielu rodzinnych atrakcji.

O godzinie 13:00 rozpocznie się koncert patriotyczny w wykonaniu Sz. P. Andrzeja Kołakowskiego. Pan Andrzej w swoim repertuarze posiada w swoim repertuarze wspaniałe utwory, o niezwykle emocjonującej treści.

Hala Malinowa to polana w paśmie Policy, na której w 1967 roku odsłonięto kamienny obelisk poświęcony walkom partyzanckim.

Polana (800 m n.p.m.) położona w głównym grzbiecie Pasma Policy. W 1967 r. odsłonięty został kamienny obelisk poświęcony walkom partyzanckim. Obelisk upamiętnia pacyfikację przez hitlerowców osiedla Maliny 13 października 1944 roku. Napis został ocenzurowany w późniejszym okresie – usunięto m.in. adnotację dotyczącą radzieckich partyzantów.

Znajduje się tam również wybudowana w 1983 roku kapliczka zwana dzisiaj kapliczką Matki Boskiej AK-owskiej. Co roku, na ołtarzu polowym, odprawiana jest tutaj msza święta za Ojczyznę.

Fot. i inf.: Muzeum Armii Krajowej iw Krakowie, Związek Żołnierzy NSZ

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje