wtorek, 29 listopada 2022 13:58

10 tysięcy darmowych porcji karpia dla mieszkańców Krakowa. "Trzeba się dzielić"

Autor Patryk Trzaska
10 tysięcy darmowych porcji karpia dla mieszkańców Krakowa. "Trzeba się dzielić"

Aż 10 tysięcy darmowych porcji karpia, kapusty z grochem, barszczu czerwonego i pieczywa będzie już niedługo czekać na mieszkańców Krakowa. wszystko za sprawą trzeciej już edycji akcji "Przedświąteczny karp dla mieszkańców" organizowanej przez Gospodarstwo Rybackie Dolina Będkowska i Miasto Kraków. Pytany o powód swojej działalności inicjator akcji odpowiada prosto: Tak zostałem wychowany. Tak trzeba robić i dzielić się z innymi tym, co się ma – mówi Bartłomiej Szczoczarz.

To już trzecia edycja akcji "Przedświąteczny karp dla mieszkańców" w ramach, której krakowianie i krakowianki będą mogli zjeść świąteczną rybę całkowicie za darmo. Jak przyznaje inicjator akcji, Bartłomiej Szczoczarz z Gospodarstwa Rybackiego Dolina Będkowska celem jest dzielenie się z mieszkańcami rybami, którymi mają pod dostatkiem – Na terenie Krakowa i powiatu krakowskiego działamy już od 10 lat. Wcześniej dostarczaliśmy jedzenie do Fundacji Brata Alberta, na Światowe Dni Młodzieży czy Wigilię na Rynku w Krakowie. Stwierdziliśmy, że jest czas, aby podzielić się z mieszkańcami Krakowa i to czynimy cały czas – zaznacza.

W tym roku krakowianie będą mogli skosztować nie tylko karpia, ale także tołpygę oraz amura. Tradycyjnym już dodatkiem będzie kapusta z grochem, a także barszcz czerwony.

O dużym zainteresowaniu akcją może świadczyć fakt, że w zeszłym roku długo przed oficjalnym rozpoczęciem wydawania karpia, ustawiały się kolejki mieszkańców, a w każdym miejscu rozdano około 1500 porcji.

Tegoroczny "Przedświąteczny poczęstunek dla mieszkańców"  rozpocznie się 5 grudnia o godzinie 16:00 przy Nowohuckim Centrum Kultury. Na mieszkańców Krakowa czeka aż 10 tysięcy porcji darmowych porcji karpia, kapusty z grochem, barszczu czerwonego i pieczywa.

"Przedświąteczny poczęstunek dla mieszkańców" – Gospodarstwo Rybackie Dolina Będkowska 

Kolejne poczęstunki odbędą się:

7 grudnia na Placu Wolnica

9 grudnia przy Pętli Bronowice

12 grudnia przy Pętli Bronowice

14 grudnia przy Rondzie Mogilskim

16 grudnia na Małym Rynku

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje