środa, 21 grudnia 2022 13:41

13. Samsung A13 – smartfon z dużym ekranem. Czy warto?

Autor Artykuł sponsorowany
13. Samsung A13 – smartfon z dużym ekranem. Czy warto?

Wybór odpowiedniego smartfona, który będzie w pełni dostosowany do naszych potrzeb, nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Jednym z problemów może być chociażby budżet, ale jeśli chcemy wybrać ekonomiczny telefon, nie powinniśmy mieć powodów do zmartwień. Na rynku są takie urządzenia jak Samsung Galaxy A13, czyli smartfon z dużym ekranem za kuszącą cenę. Czy to dobry wybór? Odpowiadamy na to pytanie w tym artykule!

Samsung A13 – dobry smartfon z Androidem

Galaxy A13 to smartfon z androidem marki Samsung. To przystępne cenowo urządzenie, które można kupić za około 800 złotych. Czy telefon z takiego przedziału cenowego dobrze się sprawdzi dla przeciętnego użytkownika? Jak najbardziej! Pomimo faktu, że za ten smartfon z dużym ekranem zapłacimy mniej niż za wiele innych modeli, nie znajdziemy tutaj słabej jakości wykonania czy źle dobranych podzespołów. Wręcz przeciwnie: Samsung Galaxy A13 wygląda i pracuje jak znacznie droższy telefon.

Zacznijmy do wyglądu, które nawiązuje do innych sprzętów marki. Na tyle urządzenia znajdują się linearnie ułożone aparaty, natomiast z przodu zobaczymy charakterystyczną łezkę kryjącą obiektyw do selfie. Całość jest dobrze i starannie wykończona, dzięki czemu, biorąc Samsunga A13 w dłoń, możemy odnieść wrażenie, że to bardzo drogi model. Nie znajdziemy tu może bezramkowej konstrukcji, jednak krawędzie ekranu są ładnie wyprofilowane i nie rzucają się w oczy.

Smartfon z dużym ekranem i niesamowitych kolorach

A13 to smartfon z dużym ekranem – jego przekątna wynosi aż 6,6 cala. Czy wraz z rozmiarami idzie też jego jakość? Wyświetlacz w tym telefonie został wykonany w technologii TFT, co oznacza, że cechuje się dobrym odwzorowaniem kolorów i świetną czernią. Nada się nie tylko do pracy, ale także do mobilnych gier czy oglądania filmów.

Z całą pewnością ekran w tym smartfonie jest ostry jak brzytwa. Gwarantuje to jego wysoka rozdzielczość, czyli Full HD+. Spoglądając na telefon w dłoni, nie dostrzeżemy ani jednego pojedynczego piksela i będziemy mogli cieszyć się przyzwoitą jakością obrazu.

A13, czyli smartfon z mocną baterią

Dla danej osoby różne parametry smartfona mają znaczenie – niektórzy będą chcieli wybrać telefon z jak najlepszym aparatem, inni skierują się raczej w stronę płynności i stabilności urządzenia. Jest jednak pewna cecha, która interesuje każdego, niezależnie od tego, do czego planuje używać telefonu, mianowicie – bateria. Czy Samsung A13 to dobry wybór dla kogoś, kto szuka smartfona z mocną baterią?

Akumulator w tym modelu ma pojemność 5000mAh, co jest optymalnym rozwiązaniem. To dobry wynik, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak duży ekran musi zasilać bateria Samsunga A13. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na opcję szybkiego ładowania, którą w nim znajdziemy – dzięki niej A13 to smartfon z mocną baterią, który szybko odzyska moc po trudnym dniu.

Samsung A13 to smartfon z Androidem zdecydowanie godny polecenia. Nie znajdziemy tu może tak dobrego aparatu czy podzespołów, jak w topowych modelach marki, jednak z całą pewnością będzie on wystarczający dla każdego przeciętnego użytkownika.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka