czwartek, 3 lutego 2022 21:03

15-latka za kierownicą spowodowała kolizję z własną matką i uciekła z miejsca zdarzenia

Autor Mirosław Haładyj
15-latka za kierownicą spowodowała kolizję z własną matką i uciekła z miejsca zdarzenia

W Rudniku (powiat myślenicki) 15-latka kierująca samochodem osobowym spowodowała kolizję z jadącą z naprzeciwka własną matką, a następnie uciekła z miejsca zdarzenia.

15 stycznia policjanci z myślenickiej komendy przyjechali do Rudnika, gdzie w kierującą osobowym renaultem uderzył jadący z naprzeciwka opel, który przekroczył oś jezdni. Od razu po kolizji kierowca opla uciekł z miejsca zdarzenia. Poszkodowana powiadomiła o zajściu policję. Mundurowi szybko wpadli na trop uciekiniera i wyjaśnili okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia.

– Okazało się, że chwilę przed wypadkiem mieszkaniec gminy Sułkowice udostępnił swój pojazd znajomej 15-latce, która chciała przejechać się jego oplem. Nieletnia wyruszyła na przejażdżkę, kierując pojazd na ul. Centralną w Rudniku, gdzie zobaczyła jadący z naprzeciwka znajomy pojazd – relacjonują myśleniccy policjanci.

Jak się okazało, było to renault prowadzone przez jej… mamę. Przestraszona nastolatka nie chciała, aby rodzicielka rozpoznała ją za kierownicą samochodu. Dlatego w momencie wymijania schyliła głowę pod kierownicę, chcąc się schować, straciła jednak przy tym panowanie nad pojazdem, uderzyła bokiem w samochód prowadzony przez mamę. Odjechała jednak zdenerwowana z miejsca zdarzenia, unikając rozpoznania.

Świadkowie zapamiętali jednak numer rejestracyjny opla, w związku z czym policjanci nie mieli problemów z dotarciem do właściciela pojazdu i ustaleniem, kto kierował jego pojazdem.

Teraz sprawą nieletniej zajmie się sąd rodzinny, zaś 53-latek odpowie za udostępnienie pojazdu osobie nieuprawnionej, co jest wykroczeniem.

Inf.: Małopolska Policja, fot: GoogleStreetView

Myślenice - najnowsze informacje