piątek, 10 maja 2024 12:55

Przez lata zgromadził niesamowitą kolekcję broni z czasów II Wojny Światowej. Jest jednak pewien "problem"

Autor Norbert Kwiatkowski
Przez lata zgromadził niesamowitą kolekcję broni z czasów II Wojny Światowej. Jest jednak pewien "problem"

57-latek z Gminy Myślenice przez blisko 20 lat gromadził sprzęt z czasów II Wojny Światowej. Kolekcja naprawdę robi wrażenie, ale jest "mały" problem. Broń i amunicja znajdywała się u niego nielegalnie...

Na trop mężczyzny natrafili kryminalni z Myślenic. 27 kwietnia mundurowi na ogrodzonej, trudno dostępnej posesji, znajdującej się w otoczeniu lasu zatrzymali 57-latka, który w miejscu zamieszkania posiadał nielegalnie zgromadzone znaczne ilości broni oraz amunicji różnego kalibru z okresu II Wojny Światowej, a także materiały wybuchowe.

Podczas czynności zabezpieczono pistolet maszynowy MP28, 13 sztuk elementów broni palnej, granatnik przeciwpancerny pancerfaust, 47 sztuk pocisków oraz skorup pozbawionych ładunku prochowego z zapalnikami. Znaleziono również przedmiot metalowo-betonowy w kształcie walca w bliżej nieustaloną substancją prochową, 53 sztuki amunicji różnego rodzaju i kalibru oraz 25 sztuk zapalników.
Na miejsce skierowana została grupa minersko pirotechniczna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Zatrzymanemu 57-latkowi został postawiony zarzut z art. 109 c Ustawy o Ochronie Zabytków i Opiece nad Zabytkami, za który grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Foto: KPP Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka