wtorek, 7 maja 2024 09:32

Dni Polonii i Polaków w Myślenicach od 7 maja! Co będzie się działo?

Autor Katarzyna Domagała
Dni Polonii i Polaków w Myślenicach od 7 maja! Co będzie się działo?

Do Myślenic zawita festiwal Dni Polonii i Polaków, podczas którego mieszkańcy Myślenic, okolic i innych zakątków kraju będą mogli wspólnie kultywować polską tradycję. W ramach wydarzenia przygotowano szereg interesujących atrakcji związanych w narodową kulturą.

O szczegółach akcji opowiedział burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka wraz z organizatorką i pomysłodawcą wydarzenia, profesor Jean Marie Novak.

Z wielką radością zapraszam wszystkich mieszkańców Myślenic, ale też całej Małopolski do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, podczas którego będziemy popularyzować polską kulturę. Nadchodzący festiwal został zorganizowany z inicjatywy obecnej tutaj, mieszkającej na co dzień w San Francisco, Pani Profesor Jean Marie Novak. Nasza współpraca trwa już od kilku lat, a Pani Profesor, mająca swoje korzenie w Pcimiu oraz we Lwowie, uznawana jest przez nas za ambasadorkę  polskiej kultury w Stanach Zjednoczonych. W swojej działalności wspiera "Ziemię Myślenicką" oraz angażuje się w liczne patriotyczne imprezy. Wydarzenie, które wspólnie chcemy Państwu zaproponować, jest właśnie jednym z projektów realizowanych przez naszego gościa – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka
Chciałabym bardzo podziękować burmistrzowi Miasta i Gminy Myślenice, Jarosławowi Szlachetce, który zdecydował się objąć patronatem nasze wydarzenie, oraz współorganizatorom – Tomaszowi Pawlakowi i Piotrowi Szewczykowi. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc i zaangażowanie w realizację tego projektu. Kończąc moją wypowiedź, muszę przyznać, że jestem bardzo szczęśliwa z możliwości organizacji tej wyjątkowej imprezy. Cieszę się, że ten festiwal może odbyć się tutaj w Myślenicach, w Polsce – w moim ukochanym i umiłowanym kraju – skomentowała prof. Jean Marie Novak

Festiwal rozpocznie się 7 maja (wtorek) i potrwa do 12 maja (niedziela). W trakcie tych kilku dni uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział i obejrzeć bogaty program artystyczny przygotowany przez organizatorów. Całość wydarzenia odbywać się będzie w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Szczegółowy program wydarzenia na stronie Urzędu Miasta i Gminy Myślenice.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka