czwartek, 2 maja 2024 06:00

To już 30 lat. W Myślenicach uhonorowano wyjątkowy zespół

Autor Norbert Kwiatkowski
To już 30 lat. W Myślenicach uhonorowano wyjątkowy zespół

Z muzyką jest tak, że wcale nie trzeba wygrywać najważniejszych nagród na świecie, by się czuć spełnionym. Wiedzą o tym członkowie zespołu parafialnego Caritas „Betania” działającego przy Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach, którzy pod koniec kwietnia obchodzili swoje 30 lecie.

27 kwietnia odbyły się uroczystości związane z rocznicą istnienia organizacji, w których uczestniczyły osoby zaangażowane w działalność instytucji charytatywnej, podopieczni oraz zaproszeni goście, a wśród nich burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

Całą uroczystość rozpoczęła Msza Święta. Następnie uczestnicy przenieśli się do Domu Katolickiego im. ks. prałata Józefa Bylicy, gdzie odbyła się uroczysta gala. Udział w niej wzięli zarówno wolontariusze, jak i duchowni, w tym ks. Piotr Sulek czyli założyciel zespołu, a także przedstawiciele stowarzyszeń związanych z działalnością na rzecz osób z niepełnosprawnościami czy podmiotów wspierających od lat Zespół Parafialny Caritas „Betania” w Myślenicach.

W trakcie uroczystości burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka przekazał na rzecz Zespołu Parafialnego Caritas "Betania" nagrodę w dziedzinie kultury w wysokości 5 000 zł.

Fot.: Miasto i Gmina Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka