czwartek, 9 maja 2024 14:47

Z autokaru wydobywał się dym i płomienie. Z pomocą natychmiast ruszyli policjanci

Autor Katarzyna Jamróz
Z autokaru wydobywał się dym i płomienie. Z pomocą natychmiast ruszyli policjanci

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę (8 maja) na zakopiance w miejscowości Stróża (powiat myślenicki, gmina Pcim). Policjanci wykonujący obowiązki służbowe w drodze do Krakowa zauważyli, że doszło do samozapłonu autokaru. Mundurowi natychmiast ruszyli z pomocą. Przebieg całego zdarzenia zarejestrowała kamera.

W środę (8 maja) tatrzańscy policjanci wykonujący obowiązki służbowe, zmierzając radiowozem do Krakowa, zauważyli stojący na poboczu autokar. Z tylnej części pojazdu wydobywał się dym oraz płomienie. – Z uwagi na brak służb ratowniczych na miejscu zdarzenia policjanci podjęli decyzję o natychmiastowym zatrzymaniu się i udzieleniu pomocy – informuje w komunikacie asp. szt. Roman Wieczorek, oficer prasowy KPP w Zakopanem.

Fot. KPP Zakopane 

Jak się okazało wewnątrz pojazdu znajdował się jedynie kierowca. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia na drodze ekspresowej, a następnie przystąpili do gaszenia pojazdu. – Dzięki sprawnemu działaniu policjanta, który na co dzień jest strażakiem ochotnikiem w Zakopanem oraz zaangażowaniu innych kierowców, którzy udostępniali kolejne gaśnice, udało się stłumić ogień i ostatecznie ocalić autokar – podsumowuje rzecznik.

Fot. KPP Zakopane

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka