wtorek, 5 marca 2024 13:58

20-latka już stała za barierkami, gdy w jej stronę zaczął biec strażnik

Autor Katarzyna Jamróz
20-latka już stała za barierkami, gdy w jej stronę zaczął biec strażnik

We wtorek (5 marca) około 20-letnia dziewczyna próbowała skoczyć z mostu Grunwaldzkiego w Krakowie. Młodą kobietę uratował funkcjonariusz Straży Miejskiej, który był już po służbie. – Brawo dla strażnika – napisał jeden z użytkowników Facebooka.

Chwile grozy rozegrały się we wtorkowe południe (5 marca) w Krakowie. Po godzinie 12:00 jadący samochodem w stronę ulicy Dietla strażnik miejski zauważył młodą kobietę znajdującą się za barierką mostu. – Obok niej stał mężczyzna. Mówił do niej i nerwowo gestykulował. Strażnik zatrzymał auto, wysiadł i podbiegł do barierki – relacjonuje za pośrednictwem Facebooka Straż Miejska Miasta Krakowa.

Mężczyzna, nie czekając na dalszy rozwój sytuacji, chwycił kobietę i energicznie wyciągnął ją zza barierki na chodnik. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe. Dalsze czynności przejęli ratownicy medyczni oraz policjanci.

Czytaj również:

Gdy w środku nocy zobaczył dryfującego mężczyznę, wskoczył do wody. Rozpoczęła się walka o życie
W nocy z soboty na niedzielę (3 marca) służby interweniowały w okolicach Mostu Grunwaldzkiego w sprawie mężczyzny, który wskoczył do wody. Strażnicy realizujący w nocy z soboty na niedzielę interwencję na Bulwarach Wiślanych o 1:30 otrzymali sygnał od dyżurnego, że z Mostu Grunwaldzkiego ktoś wskoc…

Fot. Straż Miejska

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka