poniedziałek, 4 marca 2024 05:55

Gdy w środku nocy zobaczył dryfującego mężczyznę, wskoczył do wody. Rozpoczęła się walka o życie

Autor Mirosław Haładyj
Gdy w środku nocy zobaczył dryfującego mężczyznę, wskoczył do wody. Rozpoczęła się walka o życie

W nocy z soboty na niedzielę (3 marca) służby interweniowały w okolicach Mostu Grunwaldzkiego w sprawie mężczyzny, który wskoczył do wody.

Strażnicy realizujący w nocy z soboty na niedzielę interwencję na Bulwarach Wiślanych o 1:30 otrzymali sygnał od dyżurnego, że z Mostu Grunwaldzkiego ktoś wskoczył do Wisły. Jak wynikało z jego przekazu, o zdarzeniu została już powiadomiona policja wodna.

-W tej sytuacji funkcjonariusze przerwali dotychczasowe zadanie i, używając sygnałów pojazdu uprzywilejowanego, ruszyli w stronę mostu. Gdy dojechali na miejsce, podzielili się na dwie grupy. Jeden ze strażników pobiegł po koło ratunkowe w stronę Mostu Grunwaldzkiego, a pozostali strażnicy pobiegli w stronę mężczyzny, który dryfował już twarzą skierowaną do lustra wody

-relacjonują strażnicy.

Po dobiegnięciu na miejsce jeden z funkcjonariuszy odstąpił od zasad powszechnie uznanych za bezpieczne, wskoczył do wody i zaczął płynąć w kierunku mężczyzny. Z kolei przebywający na brzegu funkcjonariusze pomagali mu w tym, oświetlając latarkami aktualną pozycję ciała mężczyzny.

Gdy strażnik dopłynął do niego, na horyzoncie pojawiła się łódź policji wodnej. Mężczyzna został wciągnięty na pokład i rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową.

Po dopłynięciu łodzi do brzegu strażnicy wraz z ratownikami medycznymi wyciągnęli mężczyznę i kontynuowali czynności ratunkowe.

Na miejscu pojawiły się też inne służby: policja, straż pożarna, które pomogły bezpiecznie ułożyć mężczyznę na noszach i przetransportować go do karetki.

Mężczyzna w stanie hipotermii został przewieziony do szpitala.

Inf.: SM, Kraków112

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka