wtorek, 2 lutego 2021 19:02

29. Finał WOŚP. Niedziela inna niż wszystkie

Autor Głos 24
29. Finał WOŚP. Niedziela inna niż wszystkie

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był inny niż wszystkie. Obostrzenia w związku z pandemią wymusiły przesunięcie zbiórki o trzy tygodnie, a większość wydarzeń była zmuszona przenieść się do Internetu.

Finał online

Finałowe koncerty WOŚP jak zwykle odbywały się w Warszawie. Tym razem jednak to były aż dwa dni a sama transmisja ze studia trwała nieprzerwanie 27 godzin. Na scenie pojawili się między innymi: Krzysztof Zalewski, Zenek, Enej, Organek czy Piotr Rogucki. W niedziele o 20 miał miejsce tradycyjny punkt kulminacyjny – Światełko do Nieba, z wielu miejsc w Polsce.

Jak zapewnia prezes fundacji - Każda osoba wchodząca do studia musiała wypełnić ankietę medyczną, dokonać pomiaru temperatury i wykonać test na obecność koronawirusa.

Rekordowy Finał WOŚP

Licytacje wciąż trwają i ostateczną kwotę poznamy dopiero 7 kwietnia, w Światowy Dzień Zdrowia. Jednak 29 Finał WOŚP był wyjątkowy. Pomimo ograniczeń spowodowanych obostrzeniami, deklarowana kwota na koniec finału nigdy nie była tak wysoka. Na zakończenie fundacja zawsze podaje kwotę, która jest sumą kwot szacunkowych od sztabów, wyników zbiórek elektronicznych w momencie zakończenia Finału w studiu oraz darowizn przekazanych przez partnerów. Ile zebrali?  Aż 127 495 626 PLN, które zostaną przekazane dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Fundacja WOŚP ma zamiar zakupić sprzęt taki jak: endoskopy, aparaty USG i RTG czy koblatory do operacji migdałków.

Głos24 gra razem z WOŚP

Po raz pierwszy wzięliśmy udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Razem do naszej eSkarbonki WOŚP zebraliśmy 590zł! Dziękujemy Państwu za zaangażowanie!

Fot.: WOŚP/Stanisław Wadas

Polska

Polska - najnowsze informacje