czwartek, 10 sierpnia 2023 17:44

45-letni diler w rękach krakowskiej policji

Autor Mirosław Haładyj
45-letni diler w rękach krakowskiej policji

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej w Krakowie zatrzymali 45-letniego mieszkańca Krakowa podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Mundurowi zabezpieczyli mefedron i  MDMA oraz telefony komórkowe i gotówkę.

Krakowscy policjanci z Komendy Miejskiej zwalczający przestępstwa narkotykowe, podczas swoich działań ustalili, że 45-letni mieszkaniec Krakowa może posiadać znaczne ilości środków odurzających. Celem zweryfikowania tych informacji, 1 sierpnia br. mundurowi udali się pod adres zamieszkania 45-latka, gdzie podczas przeszukania ujawnili w pojeździe oraz rzeczach należących do mężczyzny woreczki strunowe z zawartością w postaci kryształków, oraz pojemniki, w których znajdował się biały proszek. Jak się okazało po przebadaniu ujawnionych substancji było to blisko 340 g mefedronu i 10 g MDMA. W trakcie czynności kryminalni zabezpieczyli także 2 telefony komórkowe i gotówkę w kwocie 1700 zł.

Na podstawie zebranych dowodów podejrzanemu został przedstawiony zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, ponadto z uwagi na to, że mężczyzna miał trudnić się również udzielaniem narkotyków innym osobom, zarzut wprowadzania do obrotu środków odurzających. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec 45-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka