poniedziałek, 6 kwietnia 2020 11:34

5 lat więzienia za przejażdżkę motocyklem i 30 tysięcy złotych kary?

Autor Marzena Gitler
5 lat więzienia za przejażdżkę motocyklem i 30 tysięcy złotych kary?

5 lat więzienia - tyle grozi 35-letni nowosądeczaninowi, który wczoraj pojechał motocyklem do Nowego Targu. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami. Jak się okazało miał dużo więcej na sumieniu.

5 kwietnia około godziny 13.00 na Alejach Tysiąclecia w Nowym Targu policjanci nowotarskiej drogówki dali sygnał do zatrzymania trzem motocyklistom. Ci nie reagowali na polecenia mundurowych i z dużą prędkością odjechali w stronę Krakowa. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za uciekinierami. Kierujący jednośladami poruszali się z bardzo dużą prędkością, łamiąc przepisy ruchu drogowego i stwarzając tym samym zagrożenie na drodze. Za Rabką-Zdrój w pewnym momencie jeden z nich, kierujący suzuki stracił panowanie nad pojazdem i motocykl się przewrócił.
Policjanci przerwali pościg i natychmiast ruszyli mężczyźnie z pomocą. Kierującym okazał się 35-latek z powiatu nowosądeckiego, który wybrał się na motocyklową przejażdżkę. Nie odniósł poważnych obrażeń. Szybko jednak wyjaśnił się powód jego ucieczki przed policjantami. Mężczyzna jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową z Nowego Sącza, nie posiada prawa jazdy i ma zakaz prowadzenia pojazdów. 35-latek został zatrzymany. Teraz zostanie przesłuchany do sprawy zleconej przez prokuraturę, odpowie za wczoraj popełnione wykroczenia i przestępstwa drogowe.

Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów (art. 244 kk) oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej (art. 178b kk), grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo za nieprzestrzeganie zakazu przemieszczania się grozi mu wysoka kara ze strony służb sanitarnych - nawet do 30 tys. złotych. Policjanci ustalają tożsamość pozostałych motocyklistów.

inf. i foto: KPP Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje