wtorek, 8 listopada 2022 09:22

70-latka zginęła pod kołami. To czwarta ofiara w gminie Proszowice w ciągu miesiąca

Autor Patryk Trzaska
70-latka zginęła pod kołami. To czwarta ofiara w gminie Proszowice w ciągu miesiąca

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę (5 listopada) w Klimontowie (powiat proszowicki). 70-letnia kobieta została śmiertelnie potrącona przez samochód marki Toyota. Teraz policja podaje okoliczności tego zdarzenia.

Niestety to jedno z tych zdarzeń, gdzie tragedii dało się uniknąć. W sobotnie popołudnie (około godziny 17) 70- letnia mieszkanka powiatu proszowickiego poruszała się drogą między Klimontowem a Opatkowicami. W pewnym momencie potrąciła ją 73-latka kierująca toyotą. Kobieta pomimo próby reanimacji poniosła śmieć na miejscu.

Jak ustaliła policja, 70-latka poruszała się po nieprawidłowej stronie jezdni. Prowadząca toyotę nie miała szans na wyminięcie kobiety i pomimo próby hamowania potrąciła ją. 73-latka była trzeźwa. Obie uczestniczki zdarzenia to mieszkanki powiatu proszowickiego.

To już czwarta ofiara śmiertelna na terenie gminy Proszowice w przeciągu ostatniego miesiąca. Przypomnijmy, że na początku października w Opatkowicach zginął motocyklista, a kilka dni później w Szklanej w wyniku czołowego zderzenia zginęli kierowcy busa i samochodu ciężarowego.

fot. pixabay

Proszowice - najnowsze informacje