środa, 17 stycznia 2024 10:57

Abp Marek Jędraszewski nie pojawi się na pogrzebie ks. Isakowicza-Zaleskiego. Czemu?

Autor Katarzyna Domagała
Abp Marek Jędraszewski nie pojawi się na pogrzebie ks. Isakowicza-Zaleskiego. Czemu?

Metropolita krakowski Marek Jędraszewski nie weźmie udziału w uroczystościach pogrzebowych ks. Isakowicza-Zaleskiego. W tym czasie ma spotkać się z przedstawicielami małopolskiej "Solidarności" - podaje portal Interia.pl.

9 stycznia Stowarzyszenie "Wspólnota i Pamięć" poinformowało o śmierci księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. W wieku 68 lat duchowny zmarł w szpitalu w Chrzanowie.

Pogrzeb ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

Uroczystości pogrzebowe ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego zaplanowane są na dwa dni: 17 i 18 stycznia. 17 stycznia msza św. żałobna o godz. 12.00 zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Radwanowicach (modlitwa różańcowa od godz. 11.30) (gm. Zabierzów). Natomiast w czwartek, 18 stycznia o godz. 12 w tej samej świątyni zostanie odprawiona msza święta pogrzebowa. Zasłużony kapłan, działacz społeczny i opozycjonista spocznie na cmentarzu parafialnym w Rudawie.

Zobacz także:

Ks. Isakowicz-Zaleski spocznie na podkrakowskim cmentarzu
Znamy szczegóły pogrzebu ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Zasłużony kapłan zostanie pochowany w Rudawie.

Abp Marek Jędraszewski nie pojawi się na pogrzebie ks. Isakowicza-Zaleskiego

Jak poinformował portal Interia.pl abp Jędraszewski nie ma zamiaru wziąć udziału w uroczystościach pogrzebowych ks. Isakowicza-Zaleskiego. W tym czasie będzie na spotkaniu z przedstawicielami małopolskiej "Solidarności".

Niewygodny dla hierarchów Kościoła w Polsce

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski był duchownym katolickim, duszpasterzem osób niepełnosprawnych, prezesem Fundacji im. Brata Alberta. Działacz społeczny, wieloletni opozycjonista władzy komunistycznej w czasach PRL, autor wielu publikacji poświęconych Kościołowi w Polsce i duchowości.

Duchowny nie był postacią "wygodną" dla hierarchów polskiego Kościoła. Wielokrotnie podejmował on tematy najtrudniejsze dla Kościoła w Polsce, m.in. temat afer pedofilskich. Krytykował m.in. abp. Jędraszewskiego za to, że bronił on abp. Juliusza Paetza, który został oskarżony o molestowanie seksualne kleryków na początku lat 2000.

Zobacz także:

Abp Jędraszewski tuszował molestowania? Ks. Isakowicz-Zaleski ujawnił pismo do papieża Franciszka
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski poinformował papieża Franciszka o podejrzeniu tuszowania przez abp. Jędraszewskiego molestowania przez abp. Juliusza Paetza.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka