czwartek, 30 września 2021 07:24

Abp Jędraszewski tuszował molestowania? Ks. Isakowicz-Zaleski ujawnił pismo do papieża Franciszka

Autor Mirosław Haładyj
Abp Jędraszewski tuszował molestowania? Ks. Isakowicz-Zaleski ujawnił pismo do papieża Franciszka

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski poinformował na Twitterze, że papież Franciszek został powiadomiony o podejrzeniu tuszowania przez abp. Jędraszewskiego molestowania kleryków przez arcybiskupa Juliusza Paetza.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski opublikował za pośrednictwem Twittera (na prośbę ofiar) pierwszą stronę listu do papieża Franciszka:

– Na prośbę ofiar publikuję pierwszą stronę kopii zawiadomienia do papieża Franciszka ws. molestowań dokonywanych przez Juliusza Paetza, a tuszowanych przez abp. Marka Jędraszewskiego. Innych stron na razie nie publikuję, bo są w nich poufne dane.

Adresatem zawiadomienia jest nuncjusz apostolski w Polsce Salvatore Pennacchio. List trafił również do rąk: kard. Luisa Ladaria Ferrery, prefekta Kongregacji Nauki Wiary, Prymasa Polski i Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży arcybiskupa Wojciecha Polaka oraz przewodniczącego KEP arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Jak wyjaśnia ks. Isakowicz-Zaleski, autorem listu nie jest on sam, a osoba świecka.

W piśmie możemy przeczytać, że ówczesny biskup pomocniczy poznański, Marek Jędraszewski, posiadał informacje dotyczące molestowania kleryków przez zmarłego w 2019 r. arcybiskupa Juliusza Paetza.:

– Biskup Marek Jędraszewski, ówczesny biskup pomocniczy poznański, przynajmniej od 1999 r., posiadał wiarygodne informacje o nadużyciach wobec kleryków Arcybiskupiego Seminarium Duchowego w Poznaniu ze strony abpa Juliusza Paetza.
Pierwsza strona listu do papieża Franciszka/Fot.: Twitter (ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski)
Pierwsza strona listu do papieża Franciszka/Fot.: Twitter (ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski)

Inf.: Twitter
Fot.: wikipedia

Kraków

Kraków - najnowsze informacje