środa, 16 sierpnia 2023 15:31

AKTUALIZACJA. Akcja służb nad Bagrami. Z wody wyciągnięto zwłoki

Autor Marzena Gitler
AKTUALIZACJA. Akcja służb nad Bagrami. Z wody wyciągnięto zwłoki

Policjanci i strażacy szukają 78-latka, który zniknął. Służby wezwała zaniepokojona żona mężczyzny. Z powodu akcji służb zamknięto kąpielisko.

78-latek był na Bagrach z żoną. Powiedział, że idzie do wody się ochłodzić. Gdy nie wracał około godz. 15 zaniepokojona kobieta wezwała służby.

Strażacy przeczesują Zalew Bagry przy użyciu sonaru. W wodzie pracują też nurkowie. Policjanci rozpytują osoby, które mogły widzieć mężczyznę na lądzie. Sprawdzono też, czy nie wrócił do domu. Akcja trwa nadal.

To kolejna akcja służb nad wodą w Krakowie. Dziś (15 sierpnia), ok. godz. 11 nurkowie wydobyli ciało 37-latka, który utonął w stawie w Przylasku Rusieckim.

  • Zobacz:
Mężczyzna utonął w Przylasku Rusieckim. Kolejna ofiara upałów
Do tragicznego wypadku doszło we wtorek 15 sierpnia na jednym ze stawów w Przylasku Rusieckim. 37-latek zniknął pod wodą. Na miejsce wezwano nurków.

AKTUALIZACJA

Akcja służb zakończyła się wieczorem. Kąpielisko, które na czas działań zamknięto, znów było dostępne dla mieszkańców. Mężczyzny nie odnaleziono.

Dziś, 16 sierpnia wznowiono poszukiwania 78-latka. Brano pod uwagę dwa scenariusze - utonięcie lub opuszczenie terenu wokół zalewu Bagry i udanie się w nieznanym kierunku. Policjanci przepytywali osoby, czy wiedziały zaginionego seniora.

Niestety, po południu nurkowie znaleźli ciało mężczyzny. To czwarta ofiara utonięcia w czasie długiego weekendu w Małopolsce. Wcześniej wyłowiono 37-latka, który utopił się w Przylasku Rusieckim i ciała 12- i 20-latka, którzy zginęli w czasie pływania po stawie w Mostkach na Sądecczyźnie.

Surfowali na desce i zniknęli pod wodą. Nurkowie wyciągnęli zwłoki
Nie żyje 12- i 20-latek, którzy w poniedziałek (14 sierpnia) spadli z deski surfingowej do wody na stawie w Mostkach (pow. nowosądecki).

fot. ZZM

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka