środa, 23 sierpnia 2023 10:50

"Sytuacja podobna do wielu". Akcja Straży Granicznej na lotnisku Kraków-Balice

Autor Patryk Trzaska
"Sytuacja podobna do wielu". Akcja Straży Granicznej na lotnisku Kraków-Balice

Jak poinformowała dzisiaj (23 sierpnia) Straż Graniczna, na pokładzie samolotu rejsowego przylatujący z Aten, znajdowali się obywatele Syrii, którzy na podstawie podrobionych lub przerobionych, a nawet autentycznych cudzych dokumentach, chcieli przekroczyć polską granicę. "Sytuacja podobna do wielu, jakie w ostatnim czasie mają miejsce na podkrakowskim lotnisku" - skomentowali sprawę funkcjonariusze.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach zatrzymali obywateli Syrii, którzy na podstawie podrobionych lub przerobionych, a nawet autentycznych cudzych dokumentach, chcieli przekroczyć polską granicę. Wszystko to działo się na pokładzie samolotu z Aten.

Pierwszy z cudzoziemców, 23-letni młodzieniec w trakcie legitymowania posłużył się przerobionym – ingerencja w wizerunek posiadacza - brytyjskim paszportem. Dokument oraz dane osobowe sprawdzono - figurowały w bazie Interpol. W trakcie kontroli szczegółowej mężczyzna przyznał się, że jest obywatelem Syrii.

Drugim z  cudzoziemców był 52-letni mężczyzna, który w trakcie legitymowania posłużył się cudzym autentycznym francuskim paszportem. Podczas dalszych czynności cudzoziemiec oświadczył, że jest obywatelem Syrii, na dowód czego okazał zdjęcie syryjskiego dowodu osobistego.

Brytyjski i francuski paszport oraz karty SIM z telefonów obu Syryjczyków zostały zabezpieczone jako dowody w sprawie.

Obaj cudzoziemcy zostali zatrzymani i przyznali się do zarzucanych im czynów. Mężczyźni dobrowolnie poddali się karom grzywny oraz pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania.

inf. Straż Graniczna

Foto: zdjęcie poglądowe/wikipedia

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka