piątek, 7 sierpnia 2020 10:25

Akumulatory EFB - co warto wiedzieć?

Autor Głos 24
Akumulatory EFB - co warto wiedzieć?

Źródło zasilania do sporej części pojazdów, maszyn, czy jakichkolwiek innych sprzętów stanowi urządzenie, jakim jest akumulator. Na rynku wyróżniamy całą masę rodzajów, marek oraz typów pojemności akumulatorów. W związku z tym wybranie odpowiedniego produktu dla sporej części z nas może być naprawdę trudne. Świetną propozycją dla wielu pojazdów, które charakteryzują się bogatym wyposażeniem, czy też coraz popularniejszym systemem Start-Stop, lecz nie wyposażonych w tak zwane rekuperatory energii z hamowania jest urządzenie o nazwie Uruchom Gold EFB+. Modernistyczne samochody osobowe w trakcie pracy potrzebują naprawdę wiele energii, a co za tym idzie, akumulatory wysokiej klasy. Co warto wiedzieć na temat tego urządzenia?

Akumulatory Uruchom Gold, czyli sprzęt dla samochodów z systemem Start-Stop

Pojazdy, w których został zaimplementowany system Start-Stop są znacznie wymagające niż pozostałe auta. W związku z tym bardzo dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie ich w akumulator do start stop z serii Uruchom Gold EFB+. To baterie najwyższej klasy, które zdają także swój egzamin w przypadku pojazdów, których ilość odbiorników prądu jest dość spora, jednak nie został w nich wykorzystany system Start-Stop. Nie możemy również nie wspomnieć, że Produkty EFB+ cechują się znacznie większą żywotnością cykli, dlatego posłużą nam naprawdę długo.

Czym charakteryzuje się technologia  EFB, czyli Enhanced Flooded Battery?

Przede wszystkim mamy tutaj do czynienia z dedykowanym węglowym suplementem elektrod, który znacząco poprawia pracę ich urządzeń. Nie możemy również nie wspomnieć o semi-syntetycznej membranie, czy też technologii produkcji, w której trakcie mamy dochodzi do dwustronnego sezonowania oraz pastowania. Warto również napomknąć o konstrukcji oraz obudowie akumulatora. Dzięki nim całość jest świetnie spasowana, szczelna oraz wytrzymała, dlatego nie musimy martwić się o to, że nasze urządzenie zostanie uszkodzone.

Jakie aspekty wyróżniają akumulatory Uruchom Gold EFB+?

Oczywiście znacznie podniesiona wydajność w przypadku samochodów z systemem Start-Stop, czy też takich, w których mamy do czynienia z wieloma odbiornikami prądu. Jak już wspominaliśmy, również trwałość takich urządzeń jest bardzo duża, znacznie większa, niż kiedy mamy do czynienia z klasycznymi akumulatorami. Równie istotna jest stabilność pracy. Bez względu na warunki atmosferyczne, czy też panujące wokół silnika, nasz sprzęt nie odmówi nam posłuszeństwa. Nie możemy także zapomnieć o sporej możliwości przyjmowania ładunków elektrycznych. Na samym końcu warto jeszcze wspomnieć o niezawodności rozruchu oraz szczelnej obudowie. Nasz akumulator bawet przy bardzo dużym obciążeniu nie odmówi nam posłuszeństwa, a solidna obudowa będzie dbała o jego bezpieczeństwo.

Jak widać, Linia produktów Uruchom Gold EFB+. Świetna trwałość w połączeniu z niedużą awaryjnością sprawia, że po prostu warto postawić na ten sprzęt. Nikt z nas nie chce, aby jego akumulator odmówił mu posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie, a coś takiego po prostu się nie stanie, kiedy postawimy na linia produktów Uruchom Gold EFB+.

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje