piątek, 1 października 2021 15:40

Nowy Targ. Alarm bombowy na uczelni

Autor Edyta Sowa
Nowy Targ. Alarm bombowy na uczelni

W środę wieczorem, ok. godziny do Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu wpłynęły drogą mailową informacje podłożeniu ładunku wybuchowego. Podobne zgłoszenia dostało także kilka innych uczelni w Polsce. Na miejscu obecnie byli policjanci i strażacy, którzy sprawdzali budynki i teren uczelni.

-W sprawie będzie prowadzone postępowanie. Nie zarządzono ewakuacji - poinformowała rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu asp. Dorota Garbacz

Budynek został sprawdzony przez Państwową Straż Pożarną z Nowego Targu pod kątem obecności materiałów wybuchowych. Nic nie znaleziona, a Straż Pożarna nie zaleciła dodatkowych środków ostrożności.
Pomimo tego dziś rano tj. 1 października uczelnia została zamknięta. Jednak popołudniu na koncie FB PPUZ pojawił się komunikat:

Uwaga! Zajęcia zaplanowane na 2 i 3 października 2021 r. odbędą się zgodnie z planem, również w salach dydaktycznych. W poniedziałek, 4 października 2021 r. pracownicy administracyjni powrócą do pracy stacjonarnej.

Nie ma więc przeciwwskazań, by wszyscy spragnienie wiedzy, szczególnie po roku obostrzeń i zajęć zdalnych nie mogli jutro rozpocząć swoich studiów.

foto. PPUZ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje