środa, 1 grudnia 2021 07:45

Alwernia. Pożar wytwórni filmowej. Kopuła stanęła w ogniu

Autor Marzena Gitler
Alwernia. Pożar wytwórni filmowej. Kopuła stanęła w ogniu

Ponad trzy godziny trwała akcja gaśnicza groźnego pożaru, który wybuchł wczoraj wieczorem w studiu filmowym w Nieporazie w gm. Alwernia. Strażacy ewakuowali 75 osób, jedna podtruła się dymem.

Zgłoszenie o pożarze na terenie Alvernia Studios w Nieporazie dotarło do służb o godzinie 20:22. Paliła się jedna z kopuł należąca do kompleksu filmowego. Znajdują się w nim studia nagraniowe. To charakterystyczne kopuły, widoczne z autostrady A4, w pobliżu węzła Rudno.

Film z miejsca pożaru opublikowały na Facebooku Powiat Krakowski 112 i 112malopolska.pl.  

Pożar

#AKTUALNIE Pożar kopuły nr 3 w studiu filmowym Alvernia Planet, znajdującym się w miejscowości Nieporaz. Przyczyny pożaru są nieustalone. Z niepotwierdzonych również informacji wynika, że są osoby poszkodowane. Z ogniem walczą liczne zastępy straży pożarnej z terenu powiatu krakowskiego, chrzanowskiego oraz miasta Krakowa. Więcej informacji wkrótce. Na miejscu udaje się min. cysterna z JRG3 Kraków

Opublikowany przez Powiat Krakowski 112 Wtorek, 30 listopada 2021

W akcji gaśniczej wzięło udział 11 jednostek, nie tylko z powiatu chrzanowskiego, ale nawet z Krakowa. Pomagały OSP z powiatu krakowskiego: OSP Rudno, OSP Tenczynek, OSP Wola Filipowska i JRG-5 i  JRG-3 PSP z Krakowa z cysterną gaśniczą.  Wszystkie jednostki skrupulatnie wyliczył Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie.

Wczorajszy pożar jednego z budynków Alvernia Planet w miejscowości Nieporaz (pow. chrzanowski). Na miejscu obecne były...

Opublikowany przez Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie Środa, 1 grudnia 2021

Strażacy poinformowali, że zapaliła się scenografia. Z budynku ewakuowało się 75 osób. Jedna z nich została poszkodowana. Najprawdopodobniej lekko podtruła się dymem. Na szczęście nie jej życie nie było zagrożone.

Pożar udało się opanować o godzinie 23:30. Znacznie dłużej trwało dogaszanie. W sumie w akcji gaśniczej wzięło 100 strażaków i 24 samochody.

Studio filmowe w Alwerni powstało w w 2000 roku. Składa się z trzynastu kopuł o powierzchni 13 tys. m2.

fot. Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie

Chrzanów - najnowsze informacje