środa, 12 lutego 2020 21:59

Andrzej Duda honorowym obywatelem Zakliczyna

Autor Marzena Gitler
Andrzej Duda honorowym obywatelem Zakliczyna

Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Zakliczynie Andrzej Duda otrzymał tytuł honorowego obywatela. – Jestem ogromnie wdzięczny. To prawda, Zakliczyn jest dla mnie miejscem szczególnym. Przyjmuję to jako gest przyjęcia mnie do wspólnoty, jakby przygarnięcie do rodziny. Ma to dla mnie głęboką wartość – zapewnił Prezydent RP.

Głowę państwa oraz zaproszonych gości powitali Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak oraz Przewodnicząca RM w Zakliczynie Anna Moj.

W uzasadnieniu uchwały napisano: „W uznaniu szczególnych dokonań w rozwoju małych ojczyzn i zwiększaniu roli Polski na arenie międzynarodowej, w podziękowaniu za wspieranie lokalnych inicjatyw i wydarzeń realizowanych w gminie oraz za historyczną wizytę w Zakliczynie i osobisty udział w programie patriotycznym "Z Zakliczyna do Łowczówka"”.

– Mówiłem: odwiedzę wszystkie powiaty i odwiedziłem, bo chciałem, by moi rodacy także w mniejszych miejscowościach mogli się z Prezydentem spotkać, z nim porozmawiać. Tak powinna być realizowana prezydentura. Choć jesteśmy dużym krajem, to każdy – niezależnie, gdzie się urodził – zasługuje na zainteresowanie i na to, by mu oddać honor, podkreślić jego godność niezależnie od tego, jakie ma poglądy – zaznaczył Andrzej Duda. I podziękował wszystkim, którzy w tych spotkaniach biorą udział.

Po uroczystej sesji Prezydent wyszedł przed miejscowy ratusz, by spotkać się z mieszkańcami.

Wieczorem Andrzej Duda podziękował mieszkańcom na Twitterze:

foto: KPRP

Tarnów - najnowsze informacje