czwartek, 23 maja 2024 12:29

Anna Dymna honorową obywatelką Krakowa!

Autor Patryk Trzaska
Anna Dymna honorową obywatelką Krakowa!

Anna Dymna wyróżniona przez Kraków. Polska aktorka i działaczka społeczna została właśnie honorową obywatelką miasta. Za taką decyzją głosowali wszyscy radni miejscy.

Anna Dymna to polska aktorka teatralna i filmowa oraz działaczka społeczna. Urodziła się 20 lipca 1951 roku w Legnicy. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, gdzie później przez wiele lat była związana z Teatrem Starym. Anna Dymna zasłynęła rolami w takich filmach jak "Nie ma mocnych", "Kochaj albo rzuć" czy "Znachor".

Poza swoją karierą aktorską, jest również znana ze swojej działalności charytatywnej. W 2003 roku założyła Fundację "Mimo Wszystko", która wspiera osoby niepełnosprawne intelektualnie. Jej zaangażowanie w pomoc potrzebującym przyniosło jej uznanie i liczne nagrody. Anna Dymna jest uważana za jedną z najwybitniejszych i najbardziej wszechstronnych aktorek w historii polskiego kina i teatru, a także za osobę o wielkim sercu i empatii.

Decyzję o przyznaniu Dymnej honorowego obywatelska podjęła w środę (22 maja) Rada Miasta Krakowa. Projekt złożył jej przewodniczący – Jakub Kosek, a propozycja została przyjęta jednogłośnie.

Foto: Bogusław Świerzowski/Kraków PL

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka