piątek, 19 kwietnia 2024 09:55

Atrakcje na weekend w Krakowie. Jest mocno kulturalnie!

Autor Katarzyna Domagała
Atrakcje na weekend w Krakowie. Jest mocno kulturalnie!

W nadchodzący weekend Kraków staje się mekką dla miłośników kina, sztuki i zdrowego stylu życia. W sobotę, 20 kwietnia Noc Kin Studyjnych zainauguruje cykl Krakowskich Nocy, przynosząc widzom niezapomniane seanse w najbardziej kultowych kinach studyjnych. Równocześnie Cracow Art Week Krakers powróci, oferując blisko 60 różnorodnych wydarzeń. Ponadto, pałac Potockich stanie się miejscem fascynujących dyskusji o jedzeniu podczas cyklu rozmów "Jadalny Kraków Talks. Od słowa do stołu", goszcząc ekspertów od zdrowego odżywiania.

Podpowiadamy, gdzie i kiedy udać się w najbliższy weekend w Krakowie, aby zaczerpnąć nieco kultury, rozrywki i wiedzy.

Cracow Art Week Krakers

Cracow Art Week Krakers powraca, by od dziś do 26 kwietnia ponownie zająć przestrzenie krakowskich galerii sztuki, pracowni, a także nietypowych lokacji publicznych i prywatnych. Program główny składa się z blisko 60 wydarzeń. W sekcji "Miasto" obecne są uznane galerie i miejsca z wieloletnią tradycją.

Źródło: krakow.pl

Krakowskie Noce

Nocą Kin Studyjnych w sobotę, 20 kwietnia rozpocznie się tegoroczna edycja Krakowskich Nocy. Kino Pod Baranami, Mikro, Kijów, Paradox, Agrafka, podgórska Kika i nowohucki Sfinks, wszystkie krakowskie kina studyjne wspólnie świętują 5. Noc Kin Studyjnych. Na ekranach w Nowej Hucie zagoszczą m.in. Collin Farrel, Jessie Buckley, Paul Mescal, Cillian Murphy. Kameralne Mikro świętuje Rok Gombrowicza "Pornografią", a Agrafka urodziny Jerzego Stuhra, na których "Wodzirejem" oraz "Amatorem" kina będzie sam profesor. 20 kwietnia w godzinach 10.00–14.30 odbędzie się także Kinowa Gra Miejska. Uczestnicy podróżować będą śladami krakowskich kin studyjnych.

Źródło: krakow.pl

Spektakl o Jerzym Urbanie w Łaźni Nowej

W ten weekend Kraków zaprasza również do teatrów, a szczególnie do Łaźni Nowej, gdzie grany jest spektakl o Jerzym Urbanie, dziennikarzu, publicyście i satyryku. Seria premierowa spektaklu odbędzie się 19, 20, 21 i 22 kwietnia – o godz. 19.00.

Fot.: Mateusz Skwarczek

Teatr Bagatela zaprasza na przygody Tomka Sawyera

A skoro już jesteśmy przy teatrach... Już 20 kwietnia w Teatrze Bagatela odbędzie się premiera "Przygód Tomka Sawyera" w reżyserii Krzysztofa Materny. Przygotowywany z myślą o młodszej publiczności spektakl powstał w oparciu o adaptację sceniczną autorstwa Jerzego Jana Połońskiego, który z powieści Marka Twaina, wybrał najbardziej fascynujące i awanturnicze wątki.

Fot.: Jeremi Astaszow / Teatr Bagatela

"Złote runo – sztuka Gruzji"

Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na pierwszą nie tylko w Polsce, ale też w Europie tak wszechstronną, panoramiczną i obszerną wystawę sztuki gruzińskiej. "Złote runo – sztuka Gruzji" można oglądać w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie do 15 września.

Fot.: Ilia Zańkowski, olej na płótnie, Muzeum Sztuk Pięknych im. Szalwy Amiranaszwilego (Gruzińskie Muzeum Narodowe)

Rozmowy o jadalnym Krakowie

W ten weekend będzie można również zaczerpnąć wiedzy na temat odżywiania się. "Jadalny Kraków Talks. Od słowa do stołu" to tytuł cyklu rozmów, do których Zarząd Zieleni Miejskiej wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym zaprosił ekspertów w dziedzinie zdrowego żywienia i nie tylko. W najbliższą sobotę w pałacu Potockich odbędą się rozmowy o relacjach wokół stołu. W spotkaniu weźmie udział Małgorzata Majewska (językoznawczyni) i Katarzyna Błażejewska-Stuhr (dietetyk kliniczny i psychodietetyk).

Źródło: krakow.pl

Źródło: krakow.pl

Fot.: Mateusz Łysik

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka