sobota, 8 lutego 2020 11:53

Australia: Setki tysięcy nietoperzy terroryzują miasteczko Ingham

Autor Tomasz Stępień
Australia: Setki tysięcy nietoperzy terroryzują miasteczko Ingham

Mieszkańcy Ingham, czterotysięcznego miasta w Queensland w Australii mają już dość. Codziennie przylatuje do nich 300 tysięcy nietoperzy zostawiając brud i unoszący się "trupi smród".

Una gran plaga de #Murciélagos invaden los cielos de #Ingham en el estado de Queensland , #Australia vídeo cortesía abc news .. https://www.alertageo.org/ ..https://www.alertageo.org/2020/02/07/una-gran-plaga-de-murcielagos-invaden-los-cielos-de-ingham-en-el-estado-de-queensland-australia/

Gepostet von Rodrigo Contreras Lopez am Freitag, 7. Februar 2020

Co gorsza, to nietoperze gatunku rudawka wielka, nazywane latającymi lisami - największy spośród znanych gatunków nietoperzy. Osiągają do 170 cm rozpiętości skrzydeł. W odróżnieniu od pozostałych nietoperzy nie mają zmysłu echolokacji i nie potrafią latać w całkowitej ciemności. Mają za to świetny słuch i wzrok.

Zła wiadomość dla mieszkańców jest taka, że ten gatunek jest w Queensland pod ochroną i nie można ich zabijać. W sprawę zaangażowały się lokalne władze, które próbują skłonić nietoperze do powrotu do swojego siedliska.

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje