czwartek, 16 marca 2023 12:12

Awantura w Wieliczce. Żona w obronie męża oblała policjanta... wodą z psiej miski

Autor Marzena Gitler
Awantura w Wieliczce. Żona w obronie męża oblała policjanta... wodą z psiej miski

Nietypowa sytuacja miała miejsce w Wieliczce. Kobieta, broniąc męża przed policjantami, którzy mieli go odstawić do więzienia, m.in. oblała ich wodą z psiej miski.

W środę, 15 marca br., około godziny 18:20 funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce pojechali po 47-latka, który miał trafić za kratki na pół roku za niepłacenie alimentów.

W obronie mężczyzny stanęła jego żona. Powiedziała mundurowym, że nie pozwoli go zabrać. Pomimo wyjaśnień funkcjonariuszy, że wykonują swoje obowiązki, kobieta krzyczała na policjantów, znieważała ich i szarpała za mundury. W pewnym momencie kobieta podniosła miskę dla psa w której znajdowała się woda i oblała nią funkcjonariusza. Poszukiwany mężczyzna również zaczął stawiać opór, próbując utrudnić policjantom założenie mu kajdanek. W efekcie policjanci i 47-latek wywrócili się na otwarte wiadro z farbą. Tymczasem kobieta zaczęła skarżyć się na zły stan zdrowia, spowodowany długotrwałą chorobą. Mundurowi na miejsce wezwali patrol do pomocy i karetkę pogotowia.

Załoga pogotowia na miejscu przebadała 47-latkę, nie stwierdziła jednak u niej żadnych obrażeń ani konieczności hospitalizacji. Funkcjonariusze przetransportowali zatrzymanego do komendy w Wieliczce, a dzień później trafił on do zakładu karnego. Jego żona może wkrótce usłyszeć zarzuty w związku ze znieważeniem oraz naruszeniem nietykalności cielesnej policjantów – za co grozi do 3 lat  pozbawienia wolności. Po tej interwencji policjanci  musieli też wymienić zniszczone farbą umundurowanie.

fot. Pixabay.com

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka