wtorek, 23 stycznia 2024 13:55

Barbara Nowak ostrzega przed demoralizacją uczniów. "Koalicja 13 grudnia idzie po nasze dzieci!"

Autor Patryk Trzaska
Barbara Nowak ostrzega przed demoralizacją uczniów. "Koalicja 13 grudnia idzie po nasze dzieci!"

Była Małopolska Kurator Oświaty, ostrzega przed demoralizacją uczniów. Barbara Nowak ocenia, że działania nowego rządu sprawiają, że "zaciskają się wnyki do polowania na polskie dzieci przez globalne lobby LGBT".

Od ponad miesiącach rządy w Polsce sprawuje nowa koalicja, w której skład wchodzą Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica. Zmiany nie są jednak wyłącznie personalne. Rząd zapowiada reformy wielu obszarów działania państwa w tym edukacji.

Do szkół mają powrócić organizacje pozarządowe, dostęp do psychologa/pedagoga w placówce oświatowej ma zostać ułatwiony, a uczniowie nie będą musieli spędzać czasu wolnego na odrabianiu zadań domowych, które zostaną ograniczone, a w przyszłości zlikwidowane.

Zmiany w oświacie nie podobają się byłej Małopolskiej Kurator Oświaty, Barbarze Nowak. W jej ocenie działania rządu Donalda Tuska oraz Ministry Edukacji, Barbary Nowackiej prowadzą do demoralizacji  polskich uczniów. "UWAGA! Rusza przemysł demoralizacji uczniów w Polsce. Zapowiedzi permisywnej edukacji seksualnej, tęczowe piątki dopełnia oferta fundacji z Wrocławia kolonii dla dzieci rzekomo transpłciowych 12-17 lat. Zaciskają się wnyki do polowania na polskie dzieci przez globalne lobby LGBT" – napisała na portalu X (dawniej Twitter), Barbara Nowak.

To nie jest pierwszy wpis byłej Małopolskiej Kurator Oświaty krytykujący reformy w szkołach. Wcześniej Barbara Nowak przekonywała, że "Tęczowo-durny uczeń to model żądany przez mocodawców Tuska".

Przypomnijmy, Barbara Nowak pełniła funkcję Małopolskiej Kurator Oświaty w latach 2016–2023.

fot. Mateusz Łysik-Głos24/Barbara Nowak Małopolska Kurator Oświaty-Facebook

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka