środa, 21 lipca 2021 07:38

Barcice. Będzie nowoczesny, ale zachowa wszelkie walory architektoniczne

Autor Aleksandra Tokarz
Barcice. Będzie nowoczesny, ale zachowa wszelkie walory architektoniczne

Głównym założeniem, przy jego rozbudowie, będzie stworzenie nowoczesnego obiektu. Jednocześnie jednak zachowane zostaną jego wysokie walory architektoniczne. Mowa o dworcu kolejowym w Barcicach, który już wkrótce poddany zostanie gruntownej renowacji.

– Sądecczyzna to niezwykle interesujący dla turystów teren – to góry, jeziora, lasy i zabytki. W powiecie nowosądeckim zostanie zrealizowana kolejna inwestycja, która nie tylko usprawni funkcjonowanie okolicznych mieszkańców, ale sprawi, że ziemia ta będzie jeszcze atrakcyjniejsza dla turystów. Podróżowanie na terenie naszego województwa staje się wygodniejsze i bardziej komfortowe – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który wydał decyzję o przebudowie dworca kolejowego w Barcicach.

Głównym założeniem rozbudowy tego obiektu jest stworzenie nowoczesnego miejsca, które stanie się częścią węzła komunikacyjnego. Będzie odpowiadało współczesnym wymaganiom i standardom obsługi podróżnych, z jednoczesnym zachowaniem wysokich walorów architektonicznych.

Inwestorem są Polskie Koleje Państwowe S.A.

fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje