poniedziałek, 26 czerwca 2023 17:45

Bezpartyjni Samorządowcy "łamią zasady fair play". Jest oświadczenie TAK! Dla Polski

Autor Marzena Gitler
Bezpartyjni Samorządowcy "łamią zasady fair play". Jest oświadczenie TAK! Dla Polski

"Wykorzystanie przez Bezpartyjnych Samorządowców nazwy naszego Stowarzyszenia TAK! Dla Polski i próba powołania partii o tej samej nazwie jest kolejną zagrywką po zmianie ordynacji wyborczej, zmianie terminów wyborów, uchwaleniu LEX Tusk, użyciu Pegasusa wobec opozycji i zawłaszczeniu tak zwanych mediów publicznych" - uważa Jacek Karnowski, prezesa Ruchu Samorządowego Tak! Dla Polski. To reakcja na złożenie wniosku o rejestrację partii politycznej przez działaczy Bezpartyjnych Samorządowców „Ogólnopolska Koalicja Samorządowa - Tak! Dla Polski" i wykorzystanie nazwy najsilniejszego ruchu samorządowego w Polsce.

Jeszcze daleko do wyborów samorządowych, ale niektórzy już konsolidują siły przed kampanią wyborczą do parlamentu. Swoje szeregi wzmacniają działacze, którzy do tej pory współpracowali w ramach Bezpartyjnych (ugrupowania Piotra Bakuna, 47-letniego ekonomisty z Mazowsza, związanego poprzednio z Kukiz15) oraz Bezpartyjnych Samorządowców (ruchu społecznego, funkcjonującego od 2014 roku, w 2020 roku przekształconego w Ogólnopolską Federację Bezpartyjni i Samorządowcy, której prezesem jest prezydent Lubina Robert Raczyński).

W Małopolsce przedstawicielem Bezpartyjnych Samorządowców jest Galicja - Stowarzyszenie Bezpartyjni i Samorządowcy, które skupia samorządowców m.in. z Tarnowa, Oświęcimia, Gorlice, Krakowa, Nowego Targu, Wadowic, Myślenic i Nowego Sącza, gdzie w Auli Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu w ostatni weekend odbyła się zorganizowana przez to stowarzyszenie konferencja "Samorząd dla Przedsiębiorczości - Przedsiębiorczość dla Samorządu!".

Nie zawsze jest to jednak przygotowanie do kampanii to gra fair play. Bezpartyjni Samorządowcy złożyli w sądzie wniosek o rejestrację partii politycznej wykorzystując nazwę ruchu Jacka Karnowskiego "Tak! Dla Polski" i związanej z nim Ogólnopolskiej Koalicji Samorządowej. Co ciekawe, już wcześniej Bezpartyjni zarejestrowali własną partię i nie kryją, że chcą być siłą polityczną. Teraz wniosek o rejestrację partii politycznej  w Sądzie Okręgowym w Warszawie złożyli Bezpartyjni Samorządowcy. Dla nowej partii wybrali nazwę „Ogólnopolskiej Koalicji Samorządowej - Tak! Dla Polski" - niemal identyczną jak ruch Jacka Karnowskiego

- To kpina, manipulacja i oszukanie, polskiego społeczeństwa. To metody znane i stosowane przez koalicjanta Bezpartyjnych - PiS - skomentował prezydent Sopotu Jacek Karnowski, prezes Ruchu Samorządowego "Tak! Dla Polski" i zapowiedział złożenie wniosku zaskarżającego wykorzystanie nazwy tego stowarzyszenia.

"Bezpartyjni" złożyli wniosek o to by stać się PARTIĄ‼️ W nazwie nowej partii nie ma zwrotu "Partyjni Samorządowcy" ani ...

Opublikowany przez Ruch Samorządowy Tak Dla Polski Piątek, 23 czerwca 2023

W wydanym w związku z tym oświadczeniu Karnowski ocenia, że to nieuczciwe. "To ewidentnie nieuczciwe i tchórzliwe działanie ma na celu wprowadzenie ludzi w błąd. Jest to próba zawłaszczenia dorobku samorządowców "Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski" - ocenia prezydent Sopotu. "Wykorzystanie przez Bezpartyjnych Samorządowców nazwy naszego Stowarzyszenia TAK! Dla Polski i próba powołania partii o tej samej nazwie jest kolejną zagrywką po zmianie ordynacji wyborczej, zmianie terminów wyborów, uchwaleniu LEX Tusk, użyciu Pegasusa wobec opozycji i zawłaszczeniu tak zwanych mediów publicznych" - przestrzega. "Takie działania łamią zasady fair play jeszcze przed ogłoszeniem daty wyborów przez Prezydenta RP i startem kampanii wyborczej" - dodaje.

fot. Wikipedia / Fb. Ruch Samorządowy Tak! Dla Polski

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka