poniedziałek, 29 sierpnia 2022 13:52

Bezpieczeństwo telefonu z Androidem - jak o nie zadbać?

Autor Artykuł sponsorowany
Bezpieczeństwo telefonu z Androidem - jak o nie zadbać?

Czy aplikacja antywirusowa jest niezbędna dla telefonów i tabletów z Androidem? Przy tak dużej ilości danych osobowych powinieneś poważnie rozważyć ochronę swoich urządzeń. Wirusy na Androida trafiały już na pierwsze strony gazet, co skłania użytkowników do myślenia, że instalacja jakiegoś oprogramowania zabezpieczającego to dobry pomysł. I jest to prawie oczywiste: im bardziej popularny staje się Android, tym bardziej jest celem dla złych.

Dlaczego Android?

Według danych liczbowych w raporcie dotyczącym udziału w rynku smartfonów, Android ma udział w rynku na poziomie około 86 procent, a iOS działa na mniej niż 15 procentach urządzeń mobilnych na całym świecie. Tak więc, pomijając fakt, że iPhone'y są z założenia bezpieczniejsze, nic dziwnego, że przestępcy atakują użytkowników Androida. Ale czy naprawdę musisz zainstalować aplikację antywirusową na swoim telefonie, która będzie zużywać jeszcze więcej energii baterii, a także potencjalnie ją spowolnić i bombardować irytującymi powiadomieniami?

Antywirus na Android

Wirusy na Androida wcale nie są tak rozpowszechnione, jak mogą sądzić niektóre media, a Twoje urządzenie jest bardziej zagrożone kradzieżą niż wirusem (z tego powodu musisz użyć jakiejś formy hasła, wzoru lub ochrony biometrycznej w swoim telefonie). Jednak nie popełnij błędu: wirusy Androida istnieją i mogą wyrządzić wiele szkód, zwłaszcza jeśli uda im się ukraść Twoją tożsamość i informacje finansowe. Najlepsze aplikacje antywirusowe na Androida mogą pomóc chronić Cię przed takimi katastrofami, a także zapewnić spokój ducha. Antywirus Android od G DATA nie spowalnia telefonu, a jednocześnie zapewnia szerokie spektrum ochrony.

Czy mogę pobrać zainfekowaną aplikację z Google Play?

Jeśli podejrzana aplikacja trafi na rynek Google Play, Google zwykle dość szybko pobiera aplikację i odinstalowuje ją z urządzenia. Po co ryzykować, skoro można zainstalować aplikację antywirusową, która sama skanuje aplikacje i zapewnia drugą warstwę ochrony? Problem polega jednak na tym, że producenci telefonów często przestają dostarczać aktualizacje zabezpieczeń dla Androida i niedawne badanie przeprowadzone przez Who? odkryło, że 40 procent użytkowników Androida na całym świecie miało telefony, które nie otrzymywały już aktualizacji zabezpieczeń. Ponieważ praktycznie wszyscy użytkownicy nie są świadomi aktualizacji zabezpieczeń – lub ich braku – jest to duży problem – dotyczy to miliarda telefonów i dlatego oprogramowanie antywirusowe dla Androida jest dobrym pomysłem.

Uważaj w co klikasz

Powinieneś także zachować umiar i stosować zdrową dawkę rozsądku. Nie klikniesz załącznika w podejrzanej wiadomości e-mail od nadawcy, którego nie rozpoznajesz na swoim komputerze stacjonarnym lub laptopie, i mamy nadzieję, że zastosujesz ten sam sposób myślenia do podejrzanych linków wysyłanych w Gmailu na telefonie lub przez WhatsApp, lub Facebook Messenger. Zazwyczaj tego typu linki są powiązane z oszustwami typu phishing, ale to nie znaczy, że nie zainstalują wirusa na Twoim urządzeniu.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje