piątek, 10 listopada 2023 07:41

Biało-czerwony Bieg Niepodległości. To już 20 edycja w Wieliczce

Autor Marzena Gitler
Biało-czerwony Bieg Niepodległości. To już 20 edycja w Wieliczce

11 listopada obędzie się XX edycja Wielickiego Biegu Niepodległości. Wydarzenie objął patronatem Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.

Uczestnicy biegu zmierzą się już tradycyjnie z symboliczną trasą biegnącą od wielickich plant do Solnego Miast w Wieliczce, trasa wynosi ok. 1 200 m.

Start odbędzie się o godz. 13 przy pomniku Odrodzenia Polski, potem uczestnicy pobiegną ulicami Powstania Warszawskiego, E. Dembowskiego, J. Matejki, Al. Solidarności, do mety, która będzie usytuowana przy Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” w Wieliczce.

Przed startem o godz. 12:45 na wielickich plantach, przy ul. Powstania Warszawskiego odbędzie się wspólna rozgrzewka.  

Zapisy uczestników przyjmowane będą bezpośrednio przed rozpoczęciem biegu, od godziny 11:30 w sali Magistrat, ul. Powstania Warszawskiego 1. Pierwsze 200 osób, które zapisze się na bieg otrzyma numery startowe oraz koszulki okolicznościowe XX Wielickiego Biegu Niepodległości. Pierwsze 200 osób, które przekroczy linię mety otrzyma medale okolicznościowe. Dla każdego uczestnika organizatorzy przewidują dyplomy za udział w biegu i poczęstunek. Organizatorzy zachęcają, by uczestnicy biegu założyli stroje w biało-czerwonych barwach.

Przed rozpoczęciem biegu, jego niepełnoletni uczestnicy winni okazać w biurze zawodów pisemną zgodę opiekunów prawnych.

Po zakończeniu biegu pamiątkowymi statuetkami nagrodzona zostanie najliczniejsza rodzina, która wspólnie wyruszy na trasę, najmłodszy uczestnik i uczestniczka biegu, senior i seniorka biegu orz najszybsza biegaczka i najszybszy biegacz.

Zakończenie biegu i uhonorowanie uczestników odbędzie się na patio Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego „Solne Miasto” w Wieliczce

Bieg odbędzie się bez względu na pogodę. Organizatorzy zastrzegli sobie prawo do wprowadzenia zmian, wynikających z przyczyn od nich niezależnych.

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka