piątek, 8 września 2023 12:12

Biedronka planuje dużą zmianę dla klientów. Czegoś takiego jeszcze nie robili...

Autor Norbert Kwiatkowski
Biedronka planuje dużą zmianę dla klientów. Czegoś takiego jeszcze nie robili...

Sieć sklepów Biedronka od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. W samym tylko Krakowie jest ponad 50 punktów handlowych należących do giganta, co pokazuje skalę jego sukcesu.

Nie jest tajemnicą, że od lat właściciele Biedronki starają się wprowadzać ciekawe pomysły i promocje, które zachęcą do wydawania pieniędzy przez Polaków, co przynosi ogromny efekt. Ich najnowszy projekt będzie jednak zupełnie inny i będzie dotyczyły kierowców.

Okazuje się bowiem, że do końca 2023 roku, Biedronka chce na parkingach zamontować ponad 150 punktów ładowania samochodów elektrycznych. Z kolei do końca 2024 roku liczba ta ma wzrosnąć czterokrotnie. Sieć planuje dobić do 600 ładowarek.

Będzie to ukłon w stronę właścicieli pojazdów elektrycznych. Każda ze stacji ładowania zamontowana na parkingu Biedronki będzie operowała mocą 120 kW. Ma to pozwolić na naładowanie w pełni baterii samochodu o pojemności 50 kWh w niecałe pół godziny.

Co niezwykle istotne, Ładowarki na parkingach dyskontera mają być tak rozmieszczone na mapie Polski, by możliwe było poruszanie się po kraju, korzystając wyłącznie z tych ładowarek. Urządzeń można spodziewać się zatem zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miasteczkach.

Foto: Wikimedia Commons/zdjęcie poglądowe

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka