piątek, 15 listopada 2019 20:40

Biura na wynajem – o czym warto pamiętać przed podpisaniem umowy?

Autor Artykuł sponsorowany
Biura na wynajem – o czym warto pamiętać przed podpisaniem umowy?

Twoja firma wymaga odpowiedniej powierzchni biurowej? Sprawdź, o czym warto pamiętać przed sygnowaniem umowy!

Dzisiaj zdecydowana większość firm decyduje się na wynajem powierzchni biurowej. Aktualnie do wyboru mamy różne biura na wynajem – Kraków, Warszawa, Wrocław, Gdańsk czy Poznań to tylko niektóre miasta, gdzie na przedsiębiorców czeka szeroka gama ofert tego typu.

Zanim jednak właściciel firm zdecyduje się na biuro na wynajem, powinien dokładnie przeanalizować, czy konkretna oferta rzeczywiście spełnia jego wymagania. Na co należy wtedy zwrócić szczególną uwagę?

Określ potrzeby swojej firmy

Dobre biura na wynajem to takie biura, które są w stanie spełnić wymagania firmy. Wobec tego wtedy, gdy przedsiębiorca pragnie wynająć powierzchnię biurowa, powinien on na samym początku wyznaczyć swoje potrzeby w tym właśnie zakresie.

Potrzeby te mogą odnosić się do szeregu różnych kwestii, w tym między innymi do:

 • metrażu biura
 • typu powierzchni – zamknięta lub open space
 • lokalizacji biura
 • wyposażenia biura
 • dostępu do mediów w biurze
 • okolicy biura
 • kosztów wynajmu powierzchni

Po określeniu tych właśnie parametrów możliwe będzie znalezienie znacznie lepszej oferty – wówczas można od razu odrzucić te biura na wynajem, które nie będą spełniały podstawowych wymogów.

Idealne biuro na wynajem – czyli jakie?

Aby firma mogła realizować swoje codzienne obowiązki wydajnie, sprawnie, a także z satysfakcją, konieczny jest dostęp do odpowiedniej ku temu przestrzeni. Obecnie, gdy na rynku znajduje się tak wiele typów biur na wynajem, znalezienie tego właściwego wcale nie musi być bardzo trudne!

Przede wszystkim, gdy firma wyznaczyła już swoje indywidualnie potrzeby związane z powierzchnią biurową, powinna skoncentrować się na zapoznaniu się z różnymi ofertami w danej lokalizacji.

Warto przy tym zaznaczyć, żeby zwracać uwagę nie tylko na te biura na wynajem, które położone są w ścisłym centrum miasta. Bardzo często taka lokalizacja wcale nie jest konieczna, a przy tym może generować nie tylko dodatkowe koszty, ale również inne trudności, na przykład z dojazdem.

Firmy, które chcą zaoszczędzić na kosztach wynajmu, coraz częściej wybierają powierzchnie biurowe położone poza ścisłym centrum dużych miast, na przykład Krakowa czy Warszawy. Położenie biura poza centrum nie musi oznaczać przy tym trudności z dostaniem się do centrum i innych dzielnic – dobre połączenia komunikacją publiczną pozwalają na uniknięcie korków.

Przy poszukiwaniu odpowiedniego biura na wynajem należy także wziąć pod uwagę metraż i wyposażenie przestrzeni. Tutaj najlepiej wybrać takie biuro, które będzie spełniało aktualne wymagania firmy lub będzie nieco większe w stosunku do obecnych potrzeb – należy wziąć wówczas pod uwagę minimalny czas trwania wynajmu.

Dzisiaj największym powodzeniem cieszą się biura typu open space, ale do dyspozycji mamy także tradycyjne powierzchnie biurowe wydzielone ścianami. Przy wynajmie nowych przestrzeni bardzo często można skorzystać z usługi polegającej na indywidualnym wyposażeniu wnętrza zgodnie z wymaganiami firmy.

Nie można zapomnieć także o sprawdzeniu powierzchni wspólnej, kwestii parkowania czy też mediów doprowadzonych do budynku.

Sprawdź dokładnie treść umowy najmu!

Aby biuro na wynajem mogło całkowicie spełnić wymagania przedsiębiorcy, należy także zwrócić uwagę na treść umowy najmu. To dokument, w którym zawarte są kluczowe informacje dotyczące wynajmu lokalu biurowego, w tym między innymi:

 • koszty czynszu
 • koszty eksploatacyjne
 • wysokość kaucji
 • minimalny okres wynajmu
 • warunki rezygnacji z wynajmu lokalu

Zanim przedsiębiorca zdecyduje się na wynajęcie biura, powinien zatem dokładnie zapoznać się z warunkami zawartymi w umowie.

Szukasz dobrego biura na wynajem w Krakowie? Sprawdź już teraz nowy biurowiec CHB 14, który zlokalizowany jest przy ulicy Christo Botewa 14 w Krakowie. CHB 14 to nowoczesne przestrzenie biurowe z wysokim standardem wykończenia, które dają szerokie możliwości aranżacji w przestrzeni open space.

Dokładne informacje dotyczące oferty zaprezentowane są pod adresem: https://www.chb14.pl/lokale-uzytkowe-wynajem

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje