poniedziałek, 7 marca 2022 13:22

BMW "ścięło" dwie latarnie i uderzyło w ogrodzenie. Kto z dwójki pijanych prowadził?

Autor Mirosław Haładyj
BMW "ścięło" dwie latarnie i uderzyło w ogrodzenie. Kto z dwójki pijanych prowadził?

W sobotnie noc kierujący pojazdem marki BMW stracił panowanie nad pojazdem "ściął" dwie latarnie, a następnie uderzył w prywatne ogrodzenie, po czym porzucił pojazd i uciekł. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy prawdopodobnie uczestniczyli w tym zdarzeniu.

W sobotnią noc (5 marca) o godz. 1:30 po otrzymanym zgłoszeniu policjanci udali się do miejscowości Jodłownik, gdzie znaleźli rozbite BMW, a także uszkodzone dwie latarnie, ogrodzenie prywatnej posesji oraz skrzynkę gazową. W pojeździe nie było nikogo. W wyniku poczynionych ustaleń zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lat. Obydwaj byli pijani, każdy z nich miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Żaden z nich nie przyznawał się do kierowania pojazdem. Mężczyźni zostali odstawieni do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zatrzymali im prawo jazdy, a pojazd został odholowany na policyjny parking.

– 6 marca Prokurator Prokuratury Rejonowej w Limanowej i zastosował wobec zatrzymanego 21-latka podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego w kwocie 10 tysięcy złotych. 22-latek po czynnościach został zwolniony. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, oraz wysoka grzywna

– relacjonuje asp. Jolanta Batko rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej i dodaje:

– Apelujemy o odpowiedzialność za kierownicą! Od nas samych i naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo wielu osób na drodze. nasza beztroska w tym zakresie może doprowadzić do tragedii.

Fot. i inf.: KPP Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje