środa, 6 kwietnia 2022 13:46

Bochnia. Dzieciaki z Domu Dziecka pomagają dzieciom z Ukrainy [WIDEO]

Autor Katarzyna Jamróz
Bochnia. Dzieciaki z Domu Dziecka pomagają dzieciom z Ukrainy [WIDEO]

"Pomagam bo mogę mimo, że sam dużo nie mam..." tak zaczyna się refren piosenki przygotowanej przez podopiecznych Domu Dziecka z Bochni. Piosenka pt. ,,POMAGAM” powstała w ostatnich dniach pod wpływem poruszających wydarzeń jakie mają miejsce w Ukrainie.

Dzieci z Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych "Perspektywa” oraz ,,Azymut” w Bochni, bardzo chciały pomóc uchodźcom z Ukrainy. To właśnie z potrzeby serca powstał ten utwór, który ma motywować ludzi oraz dzieci z podobnych placówek do pomagania bardziej potrzebującym. Tekst piosenki napisał wychowawca POW Perspektywa - Piotr Włodarczyk, który zajął się również realizacją teledysku. Zakup rekwizytów, które posłużyły w nagraniu oraz pomoc organizacyjna na każdym etapie była udziałem Joanny Skiminy– wychowawczyni obu placówek.

W klipie występują dzieci z obu placówek, które wyraziły dobrowolną chęć wzięcia udziału w nagraniu. Za część wokalną odpowiada wychowanek POW Perspektywa – Kamil Skoczek. Sfinansowanie elementów składowych klipu było możliwe dzięki nagrodzie finansowej, jaką wychowankowie POW Perspektywa otrzymali w konkursie ‘’Energia z uśmiechu dziecka” organizowanym przez Fundacje Tauron. Z otrzymanej puli środków wychowankowie postanowili przeznaczyć kwotę 1000 zł. na pomoc dzieciom z Ukrainy.

Ponadto dzieci z obu placówek ,,Perspektywa” i ,,Azymut” postanowiły podzielić się z rówieśnikami z Ukrainy swoim kieszonkowym oraz słodyczami, które otrzymują od momentu rozpoczęcia wojny na Ukrainie.

Inf./Fot.: Starostwo Powiatowe w Bochni

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje