wtorek, 5 czerwca 2018 13:45

Bochnia. Dzielnicowi uratowali starszego mężczyznę z pożaru

Autor Mądry Natalia
Bochnia. Dzielnicowi uratowali starszego mężczyznę z pożaru

W sobotę 2 czerwca br.,  w nocy, płonęło poddasze kamienicy przy ulicy Szewskiej w Bochni. Policjanci  z bocheńskiej komendy jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych, pomogli ewakuować 19 osób (dorosłych i dzieci). Funkcjonariusze wyprowadzili z płonącego budynku również starszego mężczyznę, który bez ich pomocy mógł zginąć.

W ubiegłą sobotę 2 czerwca br. około godziny 21:15 policjanci, asp. szt. Marcin Włodek i sierż. Dominik Dulęba z rewiru dzielnicowych wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bochni, w trakcie realizowania interwencji w centrum miasta zauważyli na dachu jednej z kamienic płomienie. W tej samej chwili poinformowali oficera dyżurnego o pożarze i niezwłocznie udali się na miejsce aby rozpocząć ewakuację osób znajdujących się w kamienicy. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe w tym straż pożarną i pogotowie.

Policjanci wraz z innymi osobami, które spontanicznie podjęły akcję ratunkową wyprowadzili z płonącej kamienicy oraz budynków przyległych 19 osób, w tym dorosłych i dzieci. Gdy dzielnicowi dotarli do najwyżej położonych mieszkań, dowiedzieli się, że w jednym z lokali samotnie mieszka starszy mężczyzna. Drzwi od mieszkania były zamknięte i nikt nie reagował na głośne wezwania i stukanie w drzwi. Na szczęście policjanci dysponowali kluczami do mieszkania, które między czasie wręczyła im osoba opiekująca się starszym lokatorem. Z uwagi na narastające zadymienie, w obawie o życie mężczyzny policjanci natychmiast otworzyli drzwi i w trakcie sprawdzania pomieszczeń zastali go zupełnie nieświadomego o zagrożeniu. Mężczyzna został bezpiecznie wyprowadzony z budynku, i przekazany służbom medycznym.

Wkrótce do akcji ratunkowej przystąpiły załogi Państwowej Straży Pożarnej gasząc płomienie.

Info: KPP Bochnia

P.S. O pomoc dla pogorzelców apelujemy na naszej stronie internetowej: https://glos24.pl/glos24/region-bochenski/wiadomosci/item/6287-pom%C3%B3%C5%BCmy-boche%C5%84skim-pogorzelcom

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka