środa, 6 kwietnia 2022 08:54

Bochnia. Nowy oddział w bocheńskim szpitalu

Autor Katarzyna Jamróz
Bochnia. Nowy oddział w bocheńskim szpitalu

W Szpitalu Powiatowym w Bochni otwarto Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Oznacza to łatwiejszy dostęp do specjalistów z dziedziny ortopedii, ale też krótszy czas oczekiwania na zabiegi.  

– To kolejne rozwiązanie w naszym szpitalu, które ułatwi mieszkańcom powiatu bocheńskiego dostęp do lekarzy specjalistów

– mówił podczas otwarcia Adam Korta - Starosta Bocheński.      

Oddział mieści się w pionie zabiegowym, na parterze budynku B szpitala od strony ulicy Krakowskiej. Docelowo będzie liczył 25 łóżek, na początek jest ich 15. Nowym oddziałem kieruje lek. med. Mateusz Job, od kilku lat związany ze szpitalem powiatowym w Bochni. Zespół lekarzy ortopedów tworzą także lek. med: Piotr Dąbek, Bartosz Stasiak i Jacek Rycombel.

Bochnia. Nowy oddział w bocheńskim szpitalu / Fot.: GW

Z końcem marca, po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią w bocheńskim szpitalu zostały wznowione operacje planowe. Lekarze nadrabiają więc zaległości. Najczęściej wykonują – zaplanowane zabiegi artroskopii stawów     kolanowych, korekcję deformacji stopy, zabiegi chirurgii rekonstrukcyjnej narządu ruchu, ale także tzw. „urazówkę” czyli zespolenia złamań kończyny górnej i dolnej.

– Mamy też sporo planów, oprócz chirurgii kolana i stopy, chcemy rozwijać chirurgię barku i ręki. Będziemy się także starać o kontrakt na wykonywanie operacji związanych z wszczepianiem endoprotez

– dodaje lek. med. Mateusz Job.

Bochnia. Nowy oddział w bocheńskim szpitalu / Fot.: GW

W otwarciu uczestniczyła Przewodnicząca Rady Powiatu, Członkowie Zarządu Powiatu, Lekarze i Administracja Szpitala.

Inf./Fot.: Starostwo Powiatowe w Bochni    

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje