środa, 23 grudnia 2020 14:08

Bramy garażowe w domach jednorodzinnych

Autor Artykuł sponsorowany
Bramy garażowe w domach jednorodzinnych

Garaż to element, który obecnie, najczęściej uwzględniany jest już na etapie projektowania domu jednorodzinnego. Wybór i zakup odpowiedniej bramy garażowej to już kolejny, najczęściej realizowany wraz z montażem okien etap budowy. Zakup bramy to poważna decyzja i spory wydatek, dlatego też, dobrze jest przemyśleć i sprawdzić wszystkie opcje jeszcze przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Główną cechą, która odróżnia od siebie wszystkie bramy garażowe, jest ich budowa i przeznaczenie. Sprawdź czym różnią się od siebie najpopularniejsze rozwiązania, czyli: bramy segmentowe i bramy rolowane i zobacz gdzie przydatne będą bramy przemysłowe.

Nowoczesne bramy segmentowe

Bramy segmentowe z napędem to w pełni zautomatyzowane bramy garażowe, składające się - jak wskazuje nazwa, z pojedynczych segmentów, które tworzą płaszcz bramy. Cała brama składa się z podłużnych paneli, a także pozostałych elementów takich jak wsporniki, zawiasy, sprężyny, uszczelki oraz automatyka. Podczas otwierania, brama przesuwa się wzdłuż, najczęściej poziomych, prowadnic pod sufit. Co ważne, bramy tego typu nie wysuwają się z wnętrza garażu, dzięki czemu nie wymagają dodatkowego miejsca na otwarcie, jak w przypadku bram z klasycznie rozwieranymi skrzydłami.  Największą zaletą takiego rozwiązania jest zdecydowanie funkcjonalność i nowoczesny wygląd. Bramy segmentowe przede wszystkim zapewniają optymalną termoizolację garażu, są wygodne i proste w obsłudze, a do tego są naprawdę wytrzymałe i odporne zarówno na warunki atmosferyczne, jak i uszkodzenia mechaniczne. Bramy segmentowe dostępne są w bardzo bogatym wyborze kolorów, oklein oraz wyposażenia dodatkowego.

Funkcjonalne bramy rolowane

Rolowane bramy garażowe to rozwiązanie alternatywne do omawianych już wcześniej bram segmentowych, które sprawdzi się w przypadku garaży, gdzie termoizolacja nie jest priorytetem. Mogą być zastosowane tak naprawdę w garażu praktycznie każdego typu, również tam, gdzie niski strop nie pozwala na wykorzystanie bramy chowającej się pod sufitem. Budowa bramy rolowanej przypomina konstrukcję rolety zewnętrznej. Co ważne, brama tego rodzaju podczas otwierania zwija się do specjalnej skrzynki, którą możemy umieścić w nadprożu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz garażu. Nowoczesne, rolowane bramy garażowe można także wyposażyć są w funkcjonalne i bardzo wygodne systemy automatycznego sterowania.

Bramy garażowe przemysłowe

Rozwiązanie, jakim są przemysłowe bramy garażowe, to rozwiązanie dedykowane przede wszystkim dla biznesu i przedsiębiorstw, których profil działalności uwzględnia w infrastrukturze różnego rodzaju hale, magazyny czy warsztaty, a także sporych rozmiarów obiekty usługowe i handlowe. Bramy przemysłowe cechują się większym, niż w przypadku bram do domów jednorodzinnych, rozmiarem oraz możliwością wykorzystania m.in. sekcji specjalnych takich jak panele przeszklone czy ażurowe.

Decydując się na konkretne rozwiązanie, warto przemyśleć kilka najważniejszych kwestii. Po pierwsze, bardzo ważne jest, aby dobrać odpowiedni rozmiar oraz sposób otwierania bramy, tak aby była dla nas jak najbardziej praktyczna. Kolejnym czynnikiem, który wpłynie na wygodę użytkowania jest oczywiście materiał, z którego została stworzona, a także zastosowane konkretnych automatyzacji. Aby budynek prezentował się nowocześnie i stylowo, najlepiej jest dobrać kolor i wykończenie bramy do jego elewacji, a także wybranych drzwi wejściowych i ram okiennych.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje