wtorek, 1 sierpnia 2023 10:37

"Brzegi świata. Od wydarzeń ŚDM Kraków 2016 do strefy rozwoju ekonomicznego i społecznego"

Autor Marzena Gitler
"Brzegi świata. Od wydarzeń ŚDM Kraków 2016 do strefy rozwoju ekonomicznego i społecznego"

„Brzegi świata. Od wydarzeń ŚDM Kraków 2016 do strefy rozwoju ekonomicznego i społecznego” – książka napisana przez dr Artura Kozioła po raz drugi została zaprezentowana publicznie, tym razem podczas weekendowych wydarzeń na Campus Misericordiae w Brzegach.

Publikacja jest zapisem procesów, które nie tylko doprowadziły do budowy Campusu Misericordiae, ale zaowocowały jednym z największych projektów w wielickiej gminie od początku działania samorządu. Przyjmując nowatorski model zarządzania, dr Artur Kozioł połączył bowiem dwa cele – budowa „jednodniowego” miasta dla pielgrzymów połączona została z budową Wielickiej Strefy Gospodarczej.

Owo podejście przyniosło wielki sukces organizacyjny. Za jednym zamachem udało się zorganizować uroczystości ale również zrealizować niezwykle istotny z punktu widzenia funkcjonowania gminy projekt, który w znaczny sposób przyczynił się do polepszenia jej sytuacji ekonomicznej.

  • Zobacz:
„Brzegi świata” Artura Kozioła o kulisach organizacji ŚDM
Właśnie ukazała się książka Artura Kozioła „Brzegi świata” o kulisach organizacji ŚDM w Brzegach

W książce znalazło się miejsce na opis strategii, trudności, których nie brakowało, a także relacje osób zaangażowanych w ten olbrzymi projekt. Nie brakuje też szeregu modeli i danych. Ważne miejsce zajmuje w niej również opis szczególnego sukcesu, jakim było powstanie strefy społecznej w Brzegach, na którą składa się wiele elementów, w tym Centrum Społeczne, Dom Chleba czy Dom Młodych.

fot. UMiG Wieliczka

Artykuł sponsorowany

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka