wtorek, 26 października 2021 11:12

Brzescy policjanci kontrolują przestrzeganie obostrzeń! Gdzie można ich spotkać?

Autor Mirosław Haładyj
Brzescy policjanci kontrolują przestrzeganie obostrzeń! Gdzie można ich spotkać?

Policjanci każdego dnia sprawdzają, jak mieszkańcy stosują się do obostrzeń wprowadzonych w celu zminimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy są galerie handlowe, sklepy, środki komunikacji publicznej oraz wszystkie te miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy, np. targowiska.

Policjanci, często wspólnie z pracownikami sanepidu, prowadzą działania na terenie miasta i powiatu brzeskiego mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Sprawdzają przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w miejscach skupiających duże ilości ludzi, czy środkach transportu publicznego.

Pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy są galerie handlowe, sklepy, środki komunikacji publicznej oraz wszystkie te miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy, np. targowiska.

Nadal musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, we wskazanych wyżej miejscach, niezmiennie należy zakrywać usta i nos maseczką. Pamiętajmy, że koronawirus nie zniknął i dlatego brzescy funkcjonariusze nadal prowadzą i będą prowadzić wzmożone działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się wirusa, a każdy przypadek naruszenia obowiązujących przepisów spotka się z ich reakcją.

Pamiętajmy, że nieprzestrzeganie zaleceń i obostrzeń może narazić nas lub inne osoby na utratę zdrowia i życia. Dlatego też kontrole będą cały czas prowadzone, ponieważ troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą.

-Przypominamy również, że za niestosowanie się do wprowadzonych przez rząd ograniczeń policjant może nałożyć mandat w wysokości do 500 zł. Może też skierować wniosek o ukaranie do sądu. Wtedy grzywna może sięgnąć nawet 5 tys. zł

-przypomina policja.

Inf. i foto: KPP Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje