środa, 12 sierpnia 2020 14:44

Brzeska biblioteka zaprasza na wystawę „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa”

Autor Mirosław Haładyj
Brzeska biblioteka zaprasza na wystawę „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa”

Wystawę będzie można oglądać od 13 sierpnia do 30 września w holu na parterze RCKB w Brzesku.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku zaprasza do zapoznania się z wystawą „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” prezentowaną w ramach przypadających w tym roku obchodów setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Ekspozycja dostępna będzie od 13 sierpnia do 30 września 2020 r. w holu na parterze RCKB w Brzesku.

Wystawa została przygotowana przez Biuro Programu „Niepodległa” we współpracy z Muzeum Wojska Polskiego. Ekspozycja składa się z 20 plansz tematycznych i przypomina najistotniejsze fakty i postaci związane z historią wojny polsko-bolszewickiej, jej przyczynami, przebiegiem i skutkami. Na wystawie pokazano zabytki ze zbiorów Muzeum oraz wyjątkowe, archiwalne zdjęcia z 1920 roku. Bitwa Warszawska uznawana jest za jedną z najważniejszych bitew świata, szczególne znaczenie miała także dla losów odradzającej się wówczas po latach niewoli Polski.

Przygotowana przez Biuro Programu „Niepodległa” i Muzeum Wojska Polskiego wystawa jest jednym z szeregu odbywających się w całej Polsce wydarzeń nawiązujących do przypadającej 15 sierpnia rocznicy Cudu nad Wisłą.

Inf. i foto: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje