środa, 1 kwietnia 2020 12:25

Brzesko: 125 osób personelu szpitala w kwarantannie. Placówka zamyka kolejne oddziały

Autor Mirosław Haładyj
Brzesko: 125 osób personelu szpitala w kwarantannie. Placówka zamyka kolejne oddziały

31 marca Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Brzesku za pośrednictwem strony internetowej placówki przekazała w komunikacie informację o zamknięciu kolejnych oddziałów w placówce w związku z zakażeniem koronawirusem personelu i pacjentów. Obecnie 125 osób personelu medycznego znajduje się w kwarantannie.

Wśród nieprzybywających w izolacji znajdują się wszyscy lekarze anestezjolodzy i pielęgniarki anestezjologiczne. Z tego powodu nie będą przyjmowane osoby u których przewidywane jest wykonywanie zabiegów operacyjnych.

Zawieszona została działalność Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Noworodkowym. Wstrzymano przyjęcia pacjentek do zabiegów ginekologicznych i porodów. Będą one kierowane do Bochni i Tuchowa.

Kwarantanna potrwa od 7 do 14 dni.

Poniżej prezentujemy całość komunikatu:

Komunikat Dyrektora w sprawie zawieszenia działalności Oddziału Ginekologiczno – Położniczego z Pododdziałem Noworodkowym
W związku z potwierdzeniem zakażeń koronawirusem SARS-COV-2 u pacjentów oraz personelu medycznego Szpitala Powiatowego w Brzesku na kwarantannie przebywa 125 osób personelu medycznego. Wśród tych osób znajdują się wszyscy lekarze anestezjolodzy i pielęgniarki anestezjologiczne. Skutkuje to zaprzestaniem przyjęć do szpitala pacjentów u których przewidywane jest wykonywanie zabiegów operacyjnych. Również z tego powodu wstrzymujemy przyjęcia pacjentek do zabiegów ginekologicznych i porodów co będzie skutkowało zawieszeniem działalności oddziału. Jednocześnie informuję, że wszystkie pacjentki wymagające hospitalizacji w oddziale ginekologiczno-położniczym z terenu powiatu brzeskiego będą przyjmowane w oddziale Ginekologiczno – Położniczym w Bochni (Bochnia ul. Krakowska 31) lub Centrum Zdrowia Tuchów (Tuchów ul Szpitalna 1) - to są jednostki z którymi zawarta jest umowa o współpracy, lub innym dowolnym oddziale ginekologiczno-położniczym .
Wyniki badań histopatologicznych będą do odbioru w Rejestracji Poradni Ginekologiczno-Położniczej w Brzesku.
Przewidywany okres zawieszenia działalności oddziału przewidujemy na 7 do 14 dni.
Untitled map
Infogram
koronawirus najnowsze informacje

Fot. i inf.: SP ZOZ Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje