piątek, 1 kwietnia 2022 08:25

Brzesko. Remont ulicy Kołłątaja

Autor Katarzyna Jamróz
Brzesko. Remont ulicy Kołłątaja

W kwietniu rozpocznie się remont 760-metrowego odcinka ulicy Kołłątaja w Brzesku. Wyłoniony w wyniku przetargu wykonawca - Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle - zobowiązał się zakończyć całe zadanie w grudniu.

Koszt inwestycji ma wynieść 1 357 829,35 zł przy dofinansowaniu z Polskiego Ładu. Zakres prac obejmuje frezowanie istniejącej nawierzchni, wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego oraz nowej nawierzchni asfaltowej, remont starych chodników oraz regulację włazów, wpustów i studzienek kanalizacyjnych. W ramach remontu planowane jest odmulenie istniejącej kanalizacji opadowej. Na wysokości plebanii powstanie podwyższone przejście dla pieszych z kostki brukowej, wymienione zostaną znaki drogowe, pojawi się też oznakowanie poziome.

remont ulica
Brzesko. Remont ulicy Kołłątaja / Fot.: UM Brzesko

Ulica Kołłątaja to ważny szlak komunikacyjny, łączący ulicę Solskiego z autostradą A4. Remont znacznie poprawi komfort dojazdu. Na pewno zniwelowany będzie do minimum uciążliwy dla mieszkańców hałas, zmniejszy się też emisja spalin.

– Jest nieuniknione, że w trakcie prac pojawią się pewne utrudnienia w ruchu drogowym, za które wszystkich już teraz serdecznie przepraszamy

– mówi burmistrz Brzeska Tomasz Latocha

– Ten remont jest jednak długo oczekiwany przez wszystkich, zarówno kierowców jak i mieszkańców tej ulicy. Te drobne niedogodności, które mogą wystąpić wynagrodzi nam wszystkim dogodniejszy dojazd do autostrady, wzrost bezpieczeństwa użytkowników tej drogi oraz efekt ekologiczny

– dodaje burmistrz.

remont ulica
Brzesko. Remont ulicy Kołłątaja / Fot.: UM Brzesko

Inf./Fot.: UM Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje