poniedziałek, 22 marca 2021 14:57

Brzesko: W szpitalu zostały dwa wolne respiratory

Autor Mirosław Haładyj
Brzesko: W szpitalu zostały dwa wolne respiratory

W brzeskim szpitalu powiatowym od 5 marca ponownie funkcjonuje oddział dla pacjentów zakażonych SARS-COV-2. O sytuację na nim zapytaliśmy jego rzecznika, panią Monika Mikołajek-Burek.

Na początku marca szpital miał utworzyć 4 łóżka intensywnej terapii oraz 18 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym Covid-19, jednak następną decyzją wojewody liczba ta została zwiększona do 24 łóżek. W połowie marca władze województwa po raz kolejny zmieniły dyspozycje.

Decyzja Wojewody nr 72/2021 z dnia 15 marca kolejno zwiększa ilość łóżek covidowych – od 22 marca do 24 marca szpital ma posiadać nie mniej niż 65 łóżek, a od 25 marca (do odwołania) nie mniej niż 75 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym Covid-19 oraz nie mniej niż 10 łóżek intensywnej terapii dla dorosłych kardiomonitorem a także możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

– W SPZOZ w Brzesku łóżka covidowe zlokalizowane są w pomieszczeniach trzech oddziałów: SOR-u, Oddziału Chorób Płuc i Oddziału Chorób Wewnętrznych, podobnie jak było to zorganizowane jesienią zeszłego roku, podczas drugiej fali epidemii. Wtedy w szczytowym momencie dysponowaliśmy bazą łóżkową w ilości 85 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym Covidem, w tym 10 miejscami intensywnej terapii. Nieprzerwanie od zeszłego roku szpital dysponuje dodatkowo 6 łóżkami dla pacjentów z podejrzeniem tej choroby

– powiedziała w rozmowie z naszą redakcją Monika Mikołajek-Burek, rzecznik prasowy SP ZOZ w Brzesku. Poproszona o porównanie obecnej ilości zakażeń z tą z października i listopada zeszłego roku, rzecznik powiedziała:

– Sytuacja jest dynamiczna, jednak na chwilę obecną nie notujemy tak skokowego przyrostu chorych, jak miało to miejsce w listopadzie zeszłego roku. W szpitalu w dniu dzisiejszym na 75 miejsc, hospitalizowanych było 48 pacjentów z Covid-19, w tym 8 osób na stanowiskach intensywnej terapii z wentylacją mechaniczną. A tych posiadamy na chwilę obecną 10.
koronawirus najnowsze informacje

Fot. i inf.: SP ZOZ Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje