niedziela, 30 maja 2021 10:28

Brzeszczanin zdobył Mistrzostwo Litwy, ale nie pojedzie na olimpiadę

Autor Mirosław Haładyj
Brzeszczanin zdobył Mistrzostwo Litwy, ale nie pojedzie na olimpiadę

Mistrzostwa Litwy w Kłajpedzie były dla Wojciecha Wojdaka ostatnią szansą na osiągnięcie minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Pomimo sukcesu, Brzeszczanin nie pojedzie do stolicy Japonii.

– Mistrzostwo Litwy na 800 m stylem dowolnym zdobyte. Jutro czas powalczyć na 400 m z niesamowitym reprezentantem Litwy Danas Rapšys który dosłownie lata na tych zawodach

– relacjonował w piątek (28 maja) na swoim Facebooku pochodzący z Brzeska Wojdak.

– Dziękuję za wszystkie przemiłe wiadomości oraz słowa wsparcia. Wierzę, że jeszcze pokonam czas eliminacji do Tokio. Bardzo się cieszę, że mogę tutaj powalczyć.

W sobotę Polacy w wyścigu kraulistów na 400 metrów zajęli 6 pierwszych miejsc. O zwycięstwo do końca walczyli Filip Zaborowski oraz Wojciech Wojdak. Ostatecznie zwyciężył Zaborowski, nie osiągając jednak minimum olimpijskiego.

Inf.: Facebook/ Wojciech Wojdak, poinformowani.pl

Wojciech Wojdak, podwójny mistrz Polski z Brzeska: Wolę pokazać w wodzie, na ile mnie stać
Wiadomości z Brzeska. Wojciech Wojdak na rozgrywanych w Lublinie Mistrzostw Polski zdobył dwa złote medal. Brzeski pływak był bezapelacyjnym zwycięzcą na swoim koronnym dystansie 800 metrów stylem dowolnym. Do tego dołożył pierwsze miejsce na 400 metrów.
Brzeszczanin Mistrzem Polski
Brzeski pływak bezapelacyjnie zwyciężył na swoim koronnym dystansie 800 metrów stylem dowolnym.
Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje