wtorek, 20 lutego 2018 09:43

Bulowice, Chełmek, Oświęcim. Dwa nowe samochody dla osób niepełnosprawnych

Autor Mądry Natalia
Bulowice, Chełmek, Oświęcim. Dwa nowe samochody dla osób niepełnosprawnych

Autobus Mercedes Sprinter i bus Opel Vivaro o łącznej wartości 417 tysięcy złotych, zostały przekazane dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Chełmku i Oświęcimiu oraz Domu Pomocy Społecznej w Bulowicach.

Mercedes, którym może podróżować siedemnaście osób kosztował 289 tysięcy złotych, z kolei dziewięcioosobowy bus Opel Vivaro pochłonął 128 tysięcy.   Zakup obu pojazdów został dofinansowany przez Powiat Oświęcimski w kwocie 50 tysięcy. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczył na ten cel  270 tysięcy złotych. Pozostała kwota pochodziła z budżetów Miasta Oświęcim, Gminy Chełmek, Gminy Kęty oraz środków Fundacji im. Brata Alberta i Fundacji Zgromadzenia Braci Albertynów.

"Powiat Oświęcimski jest jednym z najbardziej prospołecznych powiatów w Polsce. Zakup przekazywanych dzisiaj samochodów był możliwy dzięki przykładnej współpracy Powiatu, Miasta Oświęcim, Gminy Chełmek, Gminy Kęty oraz PFRON-u. Wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie serdecznie dziękuję" – podkreśla Zbigniew Starzec, starosta powiatu oświęcimskiego.

Po symbolicznym przekazaniu kluczyków i dokumentów ze strony fundatorów nastąpiło poświęcenie pojazdów przez ks. dziekana Józefa Pilcha z Bulowic oraz ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, który pełni funkcję prezesa zarządu Fundacji im. Brata Alberta.

Całość wydarzenia zakończyła się miłym akcentem wręczenia osobom zaangażowanym w zakup samochodów, własnoręcznie wykonanych busików z ceramiki, które zostały wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bulowicach.

Jakub Konior

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka