niedziela, 2 czerwca 2024 05:00

Burmistrz Muszyny apeluje do mieszkańców. Chodzi o fontanny miejskie

Autor Patryk Trzaska
Burmistrz Muszyny apeluje do mieszkańców. Chodzi o fontanny miejskie

Latem, gdy słońce piecze bezlitośnie, mieszkańcy Muszyny szukają sposobów na ochłodę. Jednak burmistrz Jan Golba przypomina, że fontanny miejskie to nie kąpieliska! W trosce o bezpieczeństwo i estetykę miasta, włodarz apeluje o przestrzeganie zasad korzystania z fontann.

Lato to czas wypoczynku i spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Podczas spacerów w mieście, podczas upalnego dnia, dla wielu ukojeniem mogą być pyszne lody bądź skorzystanie z kurtyny wodnej.

Niestety, dla wielu wciąż idealnym miejscem do schłodzenia się są.... fontanny miejskie. Taki problem jest również w gminie Muszyna (powiat nowosądecki), gdzie burmistrz Jan Golba zdecydował się zaapelować do mieszkańców o rozsądne korzystanie z fontann.

Włodarz gminy przypomina, że zakazane jest wchodzenie do niecki fontann oraz picie z niej wody. Nie wolno również wprowadzać do fontanny zwierząt i myć ich tam. To samo tyczy się wlewania do fontann jakichkolwiek płynów oraz wylewania z nich wody.

Władze przypominają, że Fontanny w Muszynie to ważne elementy miejskiej architektury, które służą do dekoracji i poprawy estetyki przestrzeni publicznej. Przestrzeganie powyższych zasad jest kluczowe dla utrzymania ich w dobrym stanie oraz zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich użytkowników.

źródło: Miasto i Gmina Muszyna

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka