piątek, 21 lutego 2020 11:42

Buty narciarskie - wielka wyprzedaż 2020!

Autor Głos 24
Buty narciarskie - wielka wyprzedaż 2020!

Co kilka sezonów powinniśmy wymieniać nasze buty narciarskie. Wyprzedaż, która już rozpoczęła się w specjalistycznych sklepach, jest doskonałą okazją, by w niższej cenie nabyć pełnowartościowy, nowy sprzęt. Dowiedz się jak maksymalnie wykorzystać wyprzedaż sprzętu narciarskiego i dobrze dobrać nowe obuwie. Dzięki temu w przyszłym sezonie na stok wyruszysz ze skompletowanym wyposażeniem, które będzie dopasowane do Twoich potrzeb.

Odpowiedni rozmiar butów narciarskich

Obuwie to w zasadzie najważniejsza część naszego wyposażenia narciarskiego. Dzięki niemu jesteśmy w stanie szusować po stoku, dobrze panujemy nad nartami, przekazujemy siłę i właściwe ruchy. Obuwie wspiera nasze stopy, które odpowiadają za to, co robimy podczas zjazdu, ważne jest więc, by było w pełni do nas dopasowane i komfortowe.

Kiedyś buty narciarskie dobierało się biorąc pod uwagę dodatkowe miejsce na grubą lub podwójną skarpetę. Obecnie taka sytuacja nie ma miejsca, gdyż nowoczesne konstrukcje są wykonane z plastikowej skorupy i ciepłej pianki, która dopasowuje się do naszej anatomii. Również skarpety narciarskie są w pełni dopasowane do stóp użytkownika i już dawno nie są to grube modele góralskie. Warto równocześnie wybrać bieliznę narciarską i zakupić obuwie, by móc maksymalnie poznać odczucia, jakie zapewni nam dany model - czy w żadnym miejscu nie będzie nas uciskał oraz czy będziemy czuć komfort.

Flex dopasowany do poziomu umiejętności

Wartości liczbowe umieszczane przez producentów przy nazwie modelu to nic innego jak oznaczenie flexu, czyli inaczej twardości obuwia. Buty narciarskie dobieramy indywidualnie do swoich potrzeb i szczerze przed sobą przyznając się do swojego poziomu zaawansowania oraz tego, jak często będziemy jeździć. Gdy na narty wybieramy się raz w roku na kilka dni zdecydowanie nie potrzebujemy twardego, niewygodnego, profesjonalnego obuwia. Jeżeli zaś chcemy osiągnąć więcej, nie możemy kupić zbyt miękkich butów tylko z uwagi na wyższy poziom komfortu - ten musimy regulować za pomocą wybranej szerokości skorupy oraz indywidualnego dopasowania obuwia za pomocą termoformowania i innych czynności.

Uogólniając jesteśmy w stanie wyznaczyć trzy zakresy flexu zależne od poziomu zaawansowania - dla osób początkujących będzie to zakres od 40 do 70, dla średniozaawansowanych 60-90, a doświadczeni narciarze powinni wybierać modele powyżej 90. Najważniejsze jest dokładne przemyślenie swoich dotychczasowych doświadczeń z narciarstwem, gdyż na tej podstawie będą nam proponowane modele w profesjonalnym sklepie narciarskim. Doświadczony sprzedawca dokładnie wie, jakie obuwie narciarskie zaproponować, pozostaje więc tylko kwestia komfortu.

Aby mieć większe szanse na łatwiejsze przejście procesu doboru obuwia narciarskiego możemy także skorzystać z maszyny, jaką jest na przykład Feetbox 3D. Taki skaner umożliwia przymierzanie możliwie najlepiej dopasowanych do naszych potrzeb oraz anatomii modeli, dzięki czemu nie tracimy sił i zapału przy kolejnych przymierzanych parach.

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Obuwie narciarskie - wyprzedaż czy outlet?

Jeżeli chcemy zakupić nowe obuwie narciarskie możemy skorzystać zarówno z oferty wyprzedażowej, jak i outletowej. Na wyprzedaży najczęściej znajdujemy ostatni obowiązujący rocznik - czyli modele, które posiadają bieżące technologie i usprawnienia, dzięki którym jazda staje się przyjemniejsza i bardziej komfortowa. Oferta outletowa składa się z modeli znacznie starszych, najczęściej powyżej dwóch lat wstecz. Oczywiście te produkty wciąż są nowe, jednak technologicznie bywają już lekko zacofane. W obu tych opcjach jesteśmy w stanie znaleźć buty narciarskie w bardzo dobrej cenie.

Jeżeli interesuje Cię temat „buty narciarskie wyprzedaż” możesz sprawdzić ofertę sklepu internetowego SnowShop. Znajdziesz w nim wyprzedaż najnowszych butów narciarskich z sezonu 2019/2020 - taka okazja nie zdarza się często! Wyboru możesz dokonać korzystając z oferty topowych producentów, a także profesjonalnej porady doświadczonych specjalistów w sklepach stacjonarnych i przez internet.

Wykorzystaj ostatnie dni sezonu narciarskiego 2019/2020! Kup sprzęt i odzież online w sklepie internetowym -> SnowShop.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211


Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Sport - najnowsze informacje