czwartek, 4 kwietnia 2024 13:07

Była ubrana w samą piżamę i okryta kocem. Kierowca MPK nie miał wątpliwości, że kobieta potrzebuje pomocy

Autor Katarzyna Jamróz
Była ubrana w samą piżamę i okryta kocem. Kierowca MPK nie miał wątpliwości, że kobieta potrzebuje pomocy

W środę (3 kwietnia) podczas pracy kierowca autobusu zwrócił uwagę na jedną z pasażerek. Mężczyzna szybko zorientował się, że kobieta może potrzebować pomocy. – Jesteśmy dumni z naszego pracownika – poinformowało za pośrednictwem Facebooka Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej S.A. w Krakowie.

Sytuacja miała miejsce w autobusie linii nr 130. Podczas pracy kierowca autobusu zwrócił uwagę na jedną z pasażerek. – Jak się okazało seniorka opuściła szpital, była ubrana w samą piżamę i okryta kocem. Miała także duże problemy z pamięcią – przekazało MPK za pośrednictwem Facebooka.

Wczoraj, 3 kwietnia znakomicie zachował się nasz kierowca Marcin, który podczas prowadzenia autobusu linii nr 130 nie...

Opublikowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie Czwartek, 4 kwietnia 2024

"Jesteśmy dumni"

Pan Marcin nie pozostał obojętny. O zaistniałej sytuacji od razu powiadomił dyspozytora ruchu MPK, jednocześnie poprosił o wezwanie patrolu Straży Miejskiej. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zaopiekowali się seniorką. – Jesteśmy dumni z naszego pracownika, bo dzięki niemu osoba potrzebująca mogła liczyć na szybką pomoc – dodano.

Fot. Mateusz Łysik/Głos24/Ilustracyjne

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka